امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۲۲:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 122706
تاریخ انتشار: ۹ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۱۳
تعداد بازدید: 46
امیرکامران نیکوسخن در گفت و گو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، افزود: عوامل مختلفی در  بروز دیابت نوع دوم نقش دارند که مهمترین آنها عبارتند از چاقی و ...

امیرکامران نیکوسخن در گفت و گو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، افزود: عوامل مختلفی در  بروز دیابت نوع دوم نقش دارند که مهمترین آنها عبارتند از چاقی و اضافه وزن، تغذیه نامناسب و پرکالری، ورزش نکردن و کم تحرکی، استرس و مصرف دخانیات که متأسفانه میزان همه این عوامل خطر در کشور ما رو به افزایش است.
 
وی ادامه داد: در زمان حاضر 382 میلیون نفر در دنیا به دیابت مبتلا هستند و پیش بینی می شود تا سال  2035 این میزان به 590 میلیون نفر برسد. 11 درصد هزینه بهداشتی کشورها صرف درمان این بیماری می شود و این بیماری خاموش سالانه 5 میلیارد تومان بار مالی به کشورها  تحمیل می کند.
 
مدیر عامل انجمن دیابت ایران گفت: ایران هم اکنون جزو 10 کشور پر شیوع دیابت در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا(منا) قرار دارد و گر چه هم اکنون شیوع این بیماری در کشورهایی مثل قطر، کویت و عربستان بیشتر از ایران است اما با توجه به افزایش متوسط سن جمعیت ایران و افزایش سالمندی طی سالهای آینده جزو 10 کشور دارای بیشترین شیوع دیابت قرار می گیرد.
 
نیکوسخن ادامه داد: هفته دیابت از 20 تا 26 است و فدراسیون جهانی دیابت شعار این هفته را تغذیه صحیح با صبحانه آغاز می شود که نشان دهنده اهمیت تغذیه سالم در پیشگیری از دیابت و کنترل وزن است.
انتهای پیام/
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها