امروز : چهارشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 26
۱۷:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 12271
تاریخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۰۹
تعداد بازدید: 209
به گزارش فارس، روزنامه آمریکایی «کریستین ساینس مانیتور» در خبری از برنامه ریزی دو اتحادیه بزرگ پرتغال که حدود 20 درصد معادل 5 میلیون و 500 هزار نفر ...

به گزارش فارس، روزنامه آمریکایی «کریستین ساینس مانیتور» در خبری از برنامه ریزی دو اتحادیه بزرگ پرتغال که حدود 20 درصد معادل 5 میلیون و 500 هزار نفر از نیروی کاری این کشور را تشکیل می دهند، برای برگزاری اعتصاب همگانی در تاریخ 27 ژوئن سال جاری میلادی در اعتراض به سیاست های ریاضت اقتصادی دولت لیسبون خبر داد.

بر اساس این خبر، معترضان به سیاست های ریاضت اقتصادی در پرتغال که روز به روز به تعداد آنها افزوده می شود، ساعات پایانی روز دوشنبه هفته جاری حمایت اکثریتی خود را از برگزاری این اعتصاب همگانی اعلام کردند.

انتظار می رود که این اعتصاب در نوع خود یکی از بزرگ ترین آزمون ها برای دولت لیسبون باشد.

«UGT» دومین اتحادیه تجاری بزرگ پرتغال که اتحادیه ای میانه رو محسوب می شود، تصمیم گرفته است که در اعتصاب بخش دولتی و خصوصی که فراخوان آن توسط «CGTP» بزرگ ترین اتحادیه کارگری پرتغال صادر شده است، شرکت داشته باشد و این در حالیست که گروه های جامعه مدنی به نمایندگی از کارگران بازنشسته و جنبش های ضد دولتی نیز از برگزاری این اعتصاب همگانی اعلام حمایت کرده اند.

در این خبر آمده است که برگزاری این اعتصاب همگانی نشان دهنده کاهش صبر مردم پرتغال و نمایانگر رشد درگیری های مدنی در این کشور است، به خصوص با توجه به این نکته گروه های بسیاری از معترضان در اعلام مطالبات خود با یکدیگر متحد شده اند و خواستار استفعای دولت لیسبون و برگزاری انتخابات جدید در این کشور هستند.

بر اساس این خبر، این اعتصاب همگانی آزمونی برای قابلیت اتحادیه اروپا جهت مدیریت سرخوردگی های رو به رشد در سراسر 27 کشور عضو این اتحادیه است.

خبر برنامه ریزی اتحادیه های کارگری در پرتغال برای برگزاری اعتصاب همگانی در اعتراض به سیاست های ریاضت اقتصادی در شرایطی گزارش می شود که بر اساس این خبر، اتحادیه اروپا، صندوق بین المللی پول و بانک مرکزی اروپا که به آنها «ترویکا» نیز گفته می شود، همواره دادن بودجه به دولت های بدهی زده اروپا را منوط به کاهش هزینه های دولت این کشورها کرده اند به طوری که عمیق ترین این کاهش های هزینه ای در سال جاری میلادی اجرایی شده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار