امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۸:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 122720
تاریخ انتشار: ۹ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۱۳
تعداد بازدید: 34
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; «سوزان رایس» مشاور امنیت ملی رئیس جمهور سوزان رایس گفت: شانس حصول توافق هسته‌ای با ایران ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; «سوزان رایس» مشاور امنیت ملی رئیس جمهور سوزان رایس گفت: شانس حصول توافق هسته‌ای با ایران تا ۲۴ نوامبر ۵۰ درصد یا کمتر است.
وی تاکید کرد که اگر ما بتوانیم به یک توافق پیرامون برنامه هسته‌ای ایران برسیم بسیار مهم خواهد بود و جهان و منطقه امن‌تر خواهد شد. با این وجود این نمی‌تواند همه نگرانیهای ما را از رفتار ایرانیها برطرف کند.
سوزان رایس که در یک اندیشکده در واشنگتن صحبت می‌کرد در ادامه گفت: ما به دلایل روشن و واضح هنوز روابط دشوار و نامطلوبی با ایران داریم. آنها سابقه حمایت از تروریسم و بی ثبات سازی کشورهای منطقه و همسایه را دارند.
رایس با اشاره به توافق موقت میان ایران و گروه ۱+۵ ادامه داد؛ این توافق مشترک اصول مشخص‌تر و ثابت‌تری را برای مذاکرات ایجاد کرد تا ابعاد بیشتری از برنامه هسته‌ای ایران مورد بررسی قرار گیرد و بتوانیم به یک توافق جامع دست یابیم که بتواند خطر دستیابی ایران به سلاح هسته ای را کاهش دهد.

وی درباره روابط واشنگتن و تل آویو نیز گفت: آمریکا ضمن توجه به اهمیت روابط دو جانبه واشنگتن-تل‌آویو مدعی شد که این روابط در حالت بحرانی قرار ندارد.

بنا بر گزارش روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارونوت سوزان رایس روز چهارشنبه( دیروز) در توصیف روابط دوجانبه رژیم صهیونیستی و آمریکا گفت: «‌در واقع روابط دو جانبه به قوت گذشته برقرار است». بدین ترتیب سوزان رایس چندمین مقام آمریکایی است که از اظهارات مطرح شده در خصوص بنیامین نتانیاهو و بزدل خطاب کردن وی از جانب برخی از مقامات رسمی آمریکایی که نام آنها فاش نشده، اعلام برائت می‌کند.

اختلافات واشنگتن و تل‌آویو موضوعی است که اخیرا بیش از پیش در رسانه‌ها مطرح می‌شود. اختلاف نظر آمریکا و اسرائیل در خصوص پرونده هسته‌ای ایران و مخالفت آمریکا با شهرک‌سازی‌های جدید پس از اعلام آتش‌بس موقت از مهم‌ترین دلایل این اختلافات می‌بشد. در چند روز گذشته نیز مقاله‌ای در نشریه آتلانتیک منتشر شد که در آن نویسنده به نقل از یکی از مقامات رسمی آمریکایی، نتانیاهو را بزدل و ترسو خواند. مقاله آتلانتیک واکنش‌های تندی را از جانب سران رژیم صهیونیستی به دنبال داشته است.

انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها