امروز : شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 16
۱۷:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 122722
تاریخ انتشار: ۹ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۱۳
تعداد بازدید: 156
به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; قیمت نفت پس از یکی، دو روز افزایش پی در پی، دوباره مسیر سقوط را در پیش گرفت و نزدیک به ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; قیمت نفت پس از یکی، دو روز افزایش پی در پی، دوباره مسیر سقوط را در پیش گرفت و نزدیک به یک درصد کاهش یافت.

براین اساس، قیمت هر بشکه نفت آمریکا با 54 سنت کاهش نسبت به روز گذشته به 80 دلار و 58 سنت رسید و قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال نیز با 74 سنت کاهش قیمت به میزان 85 دلار و 50 سنت فروخته می‌شود.

همچنین قیمت سبد نفتی اوپک نیز پس از دو روز افزایش اندک دوباره روند نزولی به خود گرفت، به طوری که هم اکنون سبد نفت اوپک به میزان 82 دلار و 79 سنت معامله می‌شود.

به گزارش فارس کاهش دوباره قیمت نفت به دنبال ناامید شدن تحلیلگرن نفتی از کاهش تولید نفت اوپک در نشست آذرماه است، ضمن آنکه تحولات بازار پول آمریکا نیز به کاهش قیمتها کمک کرد.

هم چنین مقامهای اوپک و سران کشورهای عضو در ماههای گذشته بارها اعلام کرده‌اند که نگران کاهش قیمت نفت نیستند و نیازی به کاهش تولید خود نمی‌بینند.

به عنوان مثال دبیرکل اوپک اخیرا اعلام کرده است، لازم نیست از کاهش اخیر قیمت نفت نگران شویم، زیرا اصول و مبناهای بازار تغییر زیادی نکرده است.

عبدالله البدری که برای شرکت در کنفرانس نفت و پول به لندن سفر کرده است،  عنوان کرد: «ما شاهد تغییرات چندانی در مبناهای بازار نبوده ایم. تقاضا همچنان در حال افزایش است و حجم عرضه در بازار نیز رشد یافته است».

وی افزود: «مهمترین چیز آن است که ما از این وضعیت هراسان نشویم».

قیمت معیار نفت برنت دریای شمال بیش از یک چهارم قیمت نفت در ماه ژوئن یعنی 115 دلار، سقوط کرده و علت آن افزایش عرضۀ نفت با کیفیت بالا در بازار است.

نشست اعضای سازمان کشورهای صادرکنندۀ نفت در تاریخ 27 نوامبر در وین برگزار خواهد شد.

کاهش شدید قیمت نفت این سؤال را برای همگان مطرح کرده که آیا دوازده کشور صادرکنندۀ نفت عضو اوپک برای بازگشت ثبات به بازار نفت، تولید خود را کاهش می‌دهند یا خیر.

البدری ماه گذشته گفته بود انتظار دارد در نشست ماه نوامبر، اوپک هدف تولید نفت خود را کاهش دهد. هدف تولید سازمان کشورهای صادرکنندۀ نفت در حال حاضر 30 میلیون بشکه در روز است و البدری  پیشنهاد داده بود که هدف تولید باید 29.5 میلیون بشکه در روز کاهش یابد.

دبیر اوپک اظهار داشت: «ما در اوپک هدف قیمت نداریم و آن را به بازار واگذار کرده ایم».

وی همچنین تأکید کرد: «میانگین قیمت نفت اوپک تا پایان سال 100 دلار خواهد بود و در نتیجه تا پایان 2014 اوضاع خوبی در پیش خواهیم داشت».

انتهای پیام/ب

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها