امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۹:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 122737
تاریخ انتشار: ۹ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۲۲:۴۰
تعداد بازدید: 52
منصور حقیقت‌پور نماینده مردم اردبیل و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان ...

منصور حقیقت‌پور نماینده مردم اردبیل و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره به دلایل عدم رأی‌آوری محمود نیلی‌احمدآبادی وزیر پیشنهادی علوم، تحقیقات و فناوری، اظهار داشت: ادبیات آقای رئیس‌جمهور طی یک هفته اخیر در رابطه با مجلس و رأی اعتماد به وزیر پیشنهادی علوم و صحبت‌هایی که در زنجان یا مکان‌های دیگر داشت، ادبیات خوبی نبود و فضای مجلس را در آستانه رأی اعتماد به نیلی‌احمدآبادی خراب کرد.

وی با بیان اینکه دولت برای معرفی وزیر پیشنهادی علوم زمان خوبی را انتخاب نکرده بود، افزود: مسئولان و رابطان دولتی برای دفاع از آقای نیلی ورود جدی نداشتند، ناگفته نماند که ادبیات آقای رئیس‌جمهور در مجلس در جریان دفاع از وزیر پیشنهادی علوم، یکسری ایرادات و اشکالاتی داشت که رأی‌آوری آقای نیلی را سخت‌تر کرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بر همین اساس یادآور شد: بهتر بود آقای رئیس‌جمهور فرد حرفه‌ای‌تر و با تجربه‌تری را برای تصدی سکان وزارت علوم به مجلس معرفی می‌کرد، فردی که شائبه رفتار سیاسی در وزارتخانه حساس علوم، تحقیقات و فناوری را نمی‌داشت.

حقیقت‌پور همچنین متذکر شد: در جریان برگزاری جلسه رأی اعتماد به وزیر پیشنهادی علوم در صحن علنی مجلس، دفاع خوبی از آقای نیلی انجام نشد و امیدواریم آقای نیلی در سنگر دیگری در نظام اسلامی مشغول فعالیت شود.

وی در پایان نسبت به عدم مشورت و رایزنی با نمایندگان مجلس درباره معرفی وزیر پیشنهادی علوم پیش از ارسال نامه معرفی به هیأت رئیسه انتقاد کرد و خاطر نشان کرد: دولت اصلاً کوچکترین هماهنگی با مجلس در زمینه معرفی وزیر پیشنهادی علوم نداشت، به نظر می‌رسد ایرادی نداشته باشد دولت پیش از ارسال نامه معرفی یک وزیر، نه با همه نمایندگان مجلس بلکه با رئیس مجلس و کمیسیون تخصصی مربوطه مشورت و رایزنی ابتدایی داشته باشد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها