امروز : سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 12
۱۳:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 122759
تاریخ انتشار: ۹ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۲۲:۴۰
تعداد بازدید: 42
قاسم جعفری عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره به عدم رای ...

قاسم جعفری عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره به عدم رای اعتماد مجلس به وزیر پیشنهادی علوم، گفت: مجلس بارها نشان داده که اهل معامله نیست و به افرادی که صلاحیت نداشته باشند رای نخواهد داد. مردم به مجلس اعتماد کرده‌اند و اگر نمایندگان بدون در نظر گرفتن شرایط و توانایی‌های یک وزیر به وی رای دهد، کار درستی نکرده‌است.

وی افزود: رئیس جمهور باید در معرفی وزیر علوم به مجلس، انتظارات نمایندگان، مردم و دانشجویان را در نظر بگیرد. دانشگاه در این زمان نیازمند آرامش است و روحانی باید کسی را برای وزارت علوم در نظر بگیرد که بتواند آرامش را در دانشگاه حاکم کند.

جعفری تصریح کرد: مسلما افرادی که در وزارت علوم تصدی را برعهده بگیرند و مشکل داشته باشند به سرنوشت فرجی دانا دچار خواهندشد. وزارت علوم نهاد حساسی است و همه تلاش‌ها باید به این سمت باشد که تولید علم پیشرفت کند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ادامه داد: نمایندگان مجلس فردی را که به دنبال حاشیه باشد، قبول نمی‌کنند. آنها نگران جوانان و دانشجویان این کشور هستند و باید تلاش کنند شرایطی فراهم شود تا دانشجویان در آرامش و به دور از تشنج به تحصیل بپردازند.

جعفری در خاتمه با بیان اینکه عدم رای به نیلی به هیچ وجه تقابل با دولت نیست،گفت: روحانی مطمئن باشد که ما دلمان می‌خواهد دولت موفق شود و درکارش پیشرفت کند. زیرا در این صورت به مردم هم کمک شده است. دولت باید بدون در نظر گرفتن فشارهای احتمالی فردی را به مجلس معرفی کند که بتواند رای قاطع نمایندگان را کسب کند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار