امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۲۰:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 122773
تاریخ انتشار: ۹ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۲۲:۴۱
تعداد بازدید: 121
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، صادق عباسی شاهکوه گفت: افزایش ضریب نفوذ و اشباع بازار تلفن همراه کشور، توجه و دغدغه‌ نهاد رگولاتوری را ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، صادق عباسی شاهکوه گفت: افزایش ضریب نفوذ و اشباع بازار تلفن همراه کشور، توجه و دغدغه‌ نهاد رگولاتوری را بیش از پیش به افزایش کیفیت خدمات معطوف کرده و بهترین عامل تاثیرگذار در افزایش کیفیت خدمات و کاهش قیمت، براساس تجربه جهانی و منطق اقتصادی، افزایش رقابت در بازار است.

وی افزود: یکی از سیاستهای افزایش رقابت در بازار، ایجاد زمینه ورود و فعالیت اپراتورهای مجازی تلفن همراه (MVNO) در کشور است که گام اول آن در مصوبه ۱۸۶ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات پیش‌بینی شده است.

عباسی شاهکوه تصریح کرد: براساس مصوبه ۱۸۶ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات اپراتورهای متقاضی ارتقای پروانه فعالیت جهت ارائه خدمات تلفن همراه پهن باند موظفند شرایط را برای ایجاد و توسعه اپراتورهای مجازی تلفن همراه فراهم کنند.

معاون بررسیهای فنی و صدور پروانه رگولاتوری با اشاره به اینکه در شش ماه گذشته این سازمان با استفاده از ظرفیت‌های کارشناسی، همکاری با نهادهای پژوهشی و بهره‌گیری از مشاوران داخلی و خارجی، در حال بررسی امکان‌سنجی و تدوین چارچوب و سیاستهای کلی ورود و توسعه اپراتورهای مجازی تلفن همراه است، اظهار کرد: سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی با انتشار این فراخوان به دنبال آن است که همزمان با مطالعات کارشناسی، از خبرگان حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور بویژه در حوزه ارتباطات سیار، در مورد اصول و ضوابط کلی فعالیت اپراتورهای مجازی تلفن همراه نظرخواهی کرده و سپس اصول و سیاستهای کلی راه‌اندازی اپراتورهای مجازی تلفن همراه را برای تصویب به کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات ارائه کند.

وی افزود: خبرگان، متخصصان و نخبگان حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات می‌توانند به صورت مکتوب و با مراجعه به لینک فراخوان نظرخواهی تخصصی درمورد سیاستها و اصول حاکم بر صدور پروانه اپراتورهای مجازی تلفن همراه (MVNO) بر روی پورتال سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی نظرات خود را حداکثر تا پایان آبان ماه به رگولاتوری اعلام کنند.

انتهای پیام/آ

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار