امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۰۱:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 122783
تاریخ انتشار: ۹ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۲۲:۴۱
تعداد بازدید: 99
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، خبرگزاری رویترز در گزارشی با موضوع حجم صادرات نفت ایران، نوشته است که با وجود کاهش 6 ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، خبرگزاری رویترز در گزارشی با موضوع حجم صادرات نفت ایران، نوشته است که با وجود کاهش 6 درصدی صادرات نفت ایران در ماه سپتامبر نسبت به مدت مشابه سال قبل، فروش نفت ایران بار دیگر به روزانه بیش از یک میلیون بشکه رسیده است.

بر اساس گزارش رویترز، در ماه سپتامبر سال جاری، خریداران آسیایی نفت ایران نسبت به مدت مشابه سال گذشته، 6.6 درصد کم‌تر نفت ایرانی وارد کرده‌اند ولی سطح صادرات نفت ایران کماکان بالاتر از یک میلیون بشکه در روز است؛ 1+5 در مفاد توافق‌نامه مشهور ژنو از ایران خواسته بود که به طور متوسط، روزانه بیش از 1 میلیون بشکه نفت نفروشد.

ایران در ماه‌های اخیر کم‌تر از متوسط حجم مورد توافق، نفت فروخته بود که با افزایش مورد اشاره رویترز و رسیدن به 1.08 میلیون بشکه در روز، در کنار عدم نقض توافق ژنو، کاهش فروش ماه‌های گذشته هم جبران می‌شود.

چین، هند، ژاپن و کره جنوبی خریداران آسیایی نفت ایران هستند که در ماه سپتامبر 1.08 میلیون بشکه نفت در روز از ایران وارد کرده بودند، این میزان اگر چه نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش داشته ولی نسبت به ماه قبل (اوت 2014) که ایران تنها 921.064 بشکه نفت در روز فروخته بود، افزایش داشته است.

ایران در نه ماه نخست سال جاری میلادی، به طور متوسط روزانه 1.14 میلیون بشکه نفت در روز فروخته که این میزان نسبت به نه ماهه اول سال گذشته میلادی، 19.6 درصد رشد داشته است.

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها