امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۱۶:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 122784
تاریخ انتشار: ۹ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۲۲:۴۱
تعداد بازدید: 83
علی جباری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; درباره مصوبه مجلس مبنی بر پرداخت دیه از محل ماده 10 قانون بیمه شخص ثالث ...

علی جباری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; درباره مصوبه مجلس مبنی بر پرداخت دیه از محل ماده 10 قانون بیمه شخص ثالث در طرح امر به معروف و نهی از منکر اظهار داشت: امر به معروف و نهی از منکر ، فریضه بزرگی است که به واسطه آن همه واجبات برپا خواهد شد، پس بدیهی است که مسلمانان بر اساس اعتقاد به اسلام، خیرخواه همه انسانها هستند و به لحاظ همین روحیه خیرخواهی است که نسبت به سرنوشت جامعه بی‌تفاوت نخواهند بود.

مدیرعامل صندوق تأمین خسارت‌های بدنی افزود: ما هم در این راستا از همه توانمندی‌ها و امکانات در جهت برآوردن انتظارات و مطالبات بحق مردم استفاده می‌کنیم و در تحقق این موضوع از هیچ کوششی کوتاهی نخواهیم کرد.

وی ادامه داد: ضمن احترام به تصمیم نمایندگان  مجلس شورای اسلامی در مورد مصوبه اخیر، این تکلیف را در چهارچوب اختیارات در دستور کار صندوق قرار می‌دهیم.

جباری بیان داشت: با عنایت به اینکه خود را از ارکان وزارت امور اقتصادی و دارایی می‌دانیم، طبیعتاً رسالت خود خواهیم دانست که در کنار دولت و در جهت تحقق اهداف آن تلاش کنیم.

وی با اشاره به جلسات مشترک اخیر با کارگروه‌های تخصصی کمیسیون‌های اقتصادی و فرهنگی مجلس در خصوص وظایف صندوق، افزود: بر این اساس به جمع بندی‌هایی رسیدیم و نقطه نظرات فنی و کارشناسی خود در مورد محورهای فعالیت و خدمت رسانی صندوق خسارت‌های بدنی را نیز تقدیم نمایندگان مجلس کرده‌ایم.

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جریان رسیدگی به طرح حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر مصوب کردند، در مواردی که نسبت به آمر به معروف و ناهی از منکر جنایتی واقع شود و جانی شناسایی نشود و یا در صورت شناسایی به دلیل عدم تمکن مالی ناتوان از پرداخت دیه در مهلت مقرر باشد، در صورت تقاضای دیه از سوی مجنی‌علیه (آنکه مورد جنایت قرار گرفته) یا اولیای دم حسب مورد، دیه از محل ماده 10 قانون بیمه اجباری مسئولیت مدنی دارندگان وسایل نقلیه موتوری در مقابل شخص ثالث مصوب سال 47 و اصلاحات بعدی آن پرداخت می‌شود.

همچنین طبق تبصره ذیل این ماده، هرگاه جانی شناسایی شود یا تمکن مالی پیدا کند، صندوق خسارت‌های بدنی می‌تواند رأساً به قائم مقامی مجنی علیه نسبت به وصول دیه و خسارات مربوطه از طریق محاکم قضایی اقدام نماید.

انتهای پیام/ب

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها