امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۶:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 122787
تاریخ انتشار: ۹ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۲۲:۴۱
تعداد بازدید: 80
به گزارش فارس به نقل از سیو-تودی، کارشناسان می‌گویند حملات مذکور منجر به آسیب‌های فراوان مالی و امنیتی خواهد شد. این بخشی از یافته های موسسه Pew است ...

به گزارش فارس به نقل از سیو-تودی، کارشناسان می‌گویند حملات مذکور منجر به آسیب‌های فراوان مالی و امنیتی خواهد شد. این بخشی از یافته های موسسه Pew است که در گزارش زندگی دیجیتال در سال 2025 منتشر شده است. بر این اساس 61 درصد از متخصصانی که در این پژوهش مورد پرسش قرار گرفته اند می‌گویند که حملات سایبری آینده ده‌ها میلیارد دلار خسارت به بارمی آورند و حتی می‌توانند امنیت یک کشور و توان دفاعی آن را به خطر بیندازند.

39 درصد دیگر هم نظر مخالف داشته و معتقدند به لطف ارتقای تلاش های حفاظتی و امنیتی چنین حملاتی در کار نخواهد بود. بررسی یاد شده با همکاری 1642 متخصص و طراح اینترنت در سال های اخیر تهیه شده است.

از جمله بخش هایی که در صورت وقوع حملات عمده در معرض خطر خواهند بود می توان به بخش های دفاعی، انرژی، بانکی، حمل و نقل، آب و برق و .... اشاره کرد. در این میان دغدغه اصلی متخصصان امنیتی این است که آیا ابزار امنیتی به همان سرعت پیشرفت ابزار هکری ارتقا خواهند یافت یا خیر.

انتهای پیام/آ
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها