امروز : دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 11
۱۵:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 122789
تاریخ انتشار: ۹ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۲۲:۴۱
تعداد بازدید: 56
به گزارش خبرنگار اقتصاد بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از دویچه وله، با تلاش های مستمر اتحادیه اروپا برای نشاندن اوکراین و ...

به گزارش خبرنگار اقتصاد بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از دویچه وله، با تلاش های مستمر اتحادیه اروپا برای نشاندن اوکراین و روسیه بر سر میز مذاکره، قرار داد از سر گیری صادرات گاز از روسیه به اوکراین و در نتیجه اروپا از سوی دو کشور به امضا رسید.

اتحادیه اروپا پرداخت پیش پرداخت از سوی اوکراین برای گاز وارداتی از روسیه به مخازن این کشور برای تأمین گاز مورد نیاز اروپا در فصل زمستان را تضمین کرده است.

در حال حاضر ماههاست که روسیه جریان گاز خود به اوکراین و در نتیجه اروپا را به دلیل اختلاف بر سر قیمت و نحوه پرداخت هزینه گاز صادراتی به اوکراین و اروپا، قطع کرده است.

این اقدام روسیه نگرانی ها در سطح اتحادیه اروپا را نسبت به امنیت تأمین انرژی در سطح این اتحادیه در فصل زمستان افزایش داده بود.

یکی از دلایل توقف جریان صادرات گاز از روسیه به اوکراین، اختلاف حساب 5 میلیارد دلاری بر سر گاز دریافتی توسط اوکراین بود و در نتیجه شرکت گازپروم روسیه، بزرگترین شرکت گازی جهان، اعلام کرده بود که از این پس هزینه گاز صادراتی به اوکراین را پیش از صادرات از اوکراین دریافت خواهد کرد.

به نظر می رسد در این مناقشه، روسیه در نهایت به خواسته خود رسیده است. بالغ بر یک سوم انرژی مورد نیاز اتحادیه اروپا توسط روسیه تأمین می‌شود.

انتهای پیام/ب

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار