امروز : پنجشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 17
۰۶:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 122814
تاریخ انتشار: ۹ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۲۲:۴۱
تعداد بازدید: 63
به گزارش خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، قاتل خاموش یا قاتل نامرئی عنوان لقبی است که به گاز منوکسید کربن داده شده است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، قاتل خاموش یا قاتل نامرئی عنوان لقبی است که به گاز منوکسید کربن داده شده است.

نشت گاز منوکسید کربن بسیاری از قربانیان خود را به نحوی شکار می کند که آنها متوجه نمی‌شوند و البته بیشترشان در خواب و در زمان استراحت قربانی می‌شوند.

معمولا گازگرفتگی‌ها با آغاز فصل سرما بیشتر شده و آمار قربانیان قاتل خاموش نیز در این فصل از سال افزایش پیدا می‌کند اما در همین 5 ماه ابتدایی امسال و زمانیکه هوا گرم هست نیز 148 نفر قربانی گاز گرفتگی شده‌اند.

در این میان بیشترین قربانیان قاتل نامرئی در حالی در 5 ماه نخست امسال 148 قربانی داشته که 112 نفر آنها مرد و 36 نفر نیز زن بوده‌اند.

به این ترتیب مردان بیشترین قربانیان گازگرفتگی محسوب می‌شوند.

اما بیشترین قربانیان منوکسید کربن به مانند گذشته همچنان ساکنین تهران هستند و طی 5 ماه گذشته 10 زن و 26 مرد و در مجموع 36 نفر جان خود را به علت گازگرفتگی از دست داده‌اند.

بعد از تهران نیز استان اصفهان قرار داد اما به تعدادی به مراتب کمتر از تهران، در این استان 4 زن و 11 مرد و در مجموع 15 نفر قربانی قاتل نامرئی شده‌اند.

در رتبه سوم نیز استان البرز با 12 قربانی شامل 2 زن و 10 مرد قرار دارد.

این در حالی است که 4 استان چهارمحال و بختیاری، خراسان جنوبی، قم و کهگیلویه و بویراحمد هیچ قربانی گازگرفتگی ندارند و استان‌های گلستان، هرمزگان، یزد، قزوین و ایلام هر یک تنها یک مورد خفگی بر اثر استنشاق منوکسید کربن داشته اند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها