امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۳:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 122821
تاریخ انتشار: ۹ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۲۲:۴۱
تعداد بازدید: 17
محمدرضا داورزنی، رئیس فدراسیون والیبال در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در پاسخ به این پرسش «چه همکاری در ...

محمدرضا داورزنی، رئیس فدراسیون والیبال در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در پاسخ به این پرسش «چه همکاری در زمینه استعدادیابی برای تیم‌های ملی با آموزش و پرورش دارید؟»، اظهار داشت: محوریت کار استعدادیابی را ما انجام می‌دهیم؛ البته با کمک آموزش و پرورش و این موضوع جدیدی نیست چرا که چند سالی است با حوزه تربیت بدنی وزارت آموزش و پرورش همکاری نزدیکی انجام می‌دهیم.

وی ادامه داد: در حال حاضر بحث استعدادیابی را با همکاری آموزش و پرورش انجام می‌دهیم و چندین میلیون دانش‌آموز در مدارس هستند که یکی از جاهایی که دنبال استعداد می‌گردیم، مدارس کشور است.

داورزنی به حوزه بانوان اشاره کرد و افزود: امسال کار جدیدی در این خصوص شروع می‌کنیم و سرمایه‌گذاری در رشته والیبال و در بخش بانوان را می‌خواهیم با دختران 10 تا 11 سال انجام دهیم؛ چرا که یک دختر 10، 11 ساله به لحاظ شرایط فیزیولوژیکی مثل پسر 15، 16 ساله است و ما نیز تلاش می‌کنیم با همکاری آموزش و پرورش این کار را انجام دهیم.

رئیس فدراسیون والیبال خاطرنشان کرد: فدراسیون والیبال عضو شورای عالی المپیاد دانش‌آموزی است و با کمک آموزش و پرورش به اجرای مسابقات مدارس کمک می‌کنیم و فکر می‌کنیم پایه و اساس ورزش در مدارس است و ما فدراسیون‌های ملی یکی از جاهایی که شدیداً به آن توجه داریم، ورزش آموزشگاه است.

وی اضافه کرد: همکاری خوبی چه در زمان کیومرث هاشمی معاون تربیت بدنی وزیر آموزش و پرورش قبلی و مهرزاد حمیدی معاون تربیت بدنی وزیر آموزش و پرورش فعلی با ما وجود دارد و امیدواریم از این رهگذر استعدادهای نابی شناسایی کنیم. 

داورزنی در خصوص تجهیز امکانات مدارس توسط فدراسیون والیبال گفت: ما نمی‌توانیم چنین کاری انجام دهیم؛ چرا که منابع ما محدود است و باید در حوزه وظایف خودمان عمل کنیم و تجهیزات آموزش و پرورش باید در حوزه دیگر دنبال شود؛ اینکه کلاسی برگزار کنیم و اردوی برای اعزام‌های تیم‌های والیبال برگزار کنیم را انجام می‌دهیم و سال گذشته نیز این کار را انجام دادیم و تیم والیبال دانش‌آموزی را برای مسابقات آسیایی ما اعزام کردیم.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها