امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۰۵:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 122834
تاریخ انتشار: ۹ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۲۲:۴۱
تعداد بازدید: 21
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «عمر علی ابوعیش» این گفته را که «منطقه رفح (در مرز غزه و مصر) منطقه‌ای فاسد است، تکذیب ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «عمر علی ابوعیش» این گفته را که «منطقه رفح (در مرز غزه و مصر) منطقه‌ای فاسد است، تکذیب کرد. این خبر را روزنامه «الخبر» الجزائر نقل کرده بود.

روزنامه «المصریون» به نقل از ابوعیش نوشت که آنچه روزنامه الخبر درباره وی منتشر کرده است، صحت ندارد و او این خبر را تکذیب می‌کند. این موضوع همزمان با اقدام ارتش مصر در حمله به نوار مرزی با غزه در صحرای سیناء (در شمال مصر) رخ داد؛ اقدامی که برخی کارشناسان آن را اجرای خواسته اسرائیل و ایجاد فشار بر گروه‌های فلسطینی در غزه می‌دانند.

سفیر مصر در الجزائر تصریح کرد که در پاسخ به پرسش خبرنگار این روزنامه درباره ایجاد منطقه حائل در نوار غزه، گفته است که حادثه اخیر «سینا» حالت فوق‌العاده سه ماهه‌ را در منطقه‌ای به وجود آورده است که در 35 کیلومتری «العریش» تا رفح امتداد دارد و این مسئله به این خاطر است که مصر به امنیت ملی از هر چیزی بیشتر اهمیت می‌دهد.

در پی دو انفجار جداگانه در سیناء که هفته گذشته رخ داد  و در جریان آن نظامیان مصری هدف قرار گرفته بودند، دست کم 29 نفر کشته و 31  تن دیگر زخمی شده‌ بودند.

در پی این حادثه که خونبارترین حمله به نیروهای نظامی و ارتش مصر بعد از برکناری «محمد مرسی» از ریاست جمهوری در این کشور به شمار می‌رود «عبدالفتاح السیسی» رئیس جمهور مصر ضمن اعلام حالت فوق العاده به مدت سه ماه در کشور، سه روز در مصر عزای عمومی اعلام کرد.  مصر همچنین گذرگاه رفح را نیز به دنبال این رخداد، مسدود کرد.

ابوعیش در ادامه اظهارات خود، رفح را «کانون تروریسم» نامیده و تأکید کرده بود که برخی از منازل در رفح مصر، در واقع انتهای تونل‌هایی هستند که از رفح فلسطین آمده است.

سفیر مصر در الجزایر همچنین تأکید کرد که سفر «عبدالفتاح السیسی» رئیس جمهور مصر به الجزایر استرتژی بوده است، نه یک سفر امنیتی.
انتهای پیام/ص

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها