امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۰:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 122835
تاریخ انتشار: ۹ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۲۲:۴۱
تعداد بازدید: 17
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، کشورهای اروپایی اخیرا از تحریم‌هایی که مجلس نمایندگان آمریکا به اتفاق آرا در ماه جولای ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، کشورهای اروپایی اخیرا از تحریم‌هایی که مجلس نمایندگان آمریکا به اتفاق آرا در ماه جولای (تیر ماه) علیه حزب‌الله لبنان وضع کرد، ابراز نگرانی کرده و گفته‌اند اعمال این تحریم‌ها می‌تواند اثرات سوء بر اقتصاد لبنان داشته باشد.

پایگاه خبری المانیتور به نقل از منابعی در کنگره آمریکا و لبنان، نوشته است که برخی از دولت‌های اروپایی به خصوص فرانسه و انگلیس نسبت به تبعات تصویب نهایی این طرح در کنگره آمریکا هشدار داده‌اند.

به گفته این منابع، طرح افزایش تحریم‌های حزب‌الله لبنان تا حدی به واسطه همین هشدارها، در حال حاضر در سنا مسکوت مانده است. با این وجود حامیان این طرح اطمینان دارند که می‌توانند نگرانی‌ها را برطرف کرده و تحریم‌ها را به تصویب برسانند.

یک دستیار ارشد کنگره به المانیتور گفته است: «فرانسوی‌ها و بریتانیایی‌ها و دیگران نگران هستند که این طرح می‌تواند سهوا به دلیل محدودیت‌های اقتصادی‌ای که ایجاد می‌کند، اقتصاد لبنان را در هم بشکند.»

با این حال، «مارک میدوس» نماینده جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان آمریکا و از حامیان اصلی‌ این طرح مدعی شده است که با بانکداران لبنانی رایزنی شده و آن‌ها اعلام کرده‌اند که در صورت اعمال تحریم‌ها هم می‌توانند به فعالیت‌های خود ادامه دهند.

به نوشته المانیتور، اتحادیه اروپا نسبت به قطع روابط خود با حزب‌الله بی‌میل است و سال گذشته هم تنها پس از فشارهای سنگین آمریکا حاضر شد شاخه نظامی حزب‌الله را در لیست سازمان‌های تروریستی قرار دهد. با این حال، بروکسل حساب‌ها و دارایی‌های این گروه را مسدود نکرده است. کشورهایی چون فرانسه بر لزوم ادامه ارتباط با «قدرتمندترین جناح سیاسی در لبنان» اصرار دارند.

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها