امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۵:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 122836
تاریخ انتشار: ۹ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۲۲:۴۱
تعداد بازدید: 20
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در بیروت، یگان های ارتش لبنان دیروز نیز در ادامه تعقیب افراد مسلحی که در حوادث شمال لبنان دست ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در بیروت، یگان های ارتش لبنان دیروز نیز در ادامه تعقیب افراد مسلحی که در حوادث شمال لبنان دست داشتند ده ها مظنون را در شهرها و روستاهای مختلف این منطقه بازداشت کردند.

تدابیر امنیتی فوق العاده  و فشرده ارتش لبنان در شهرهای مختلف استان عکار در شمال لبنان ادامه دارد.

یگان های ارتش لبنان از دیروز پنجشنبه با بازرسی منازلی در روستاها و شهرهای عکار سیزده تن از جمله سه لبنانی را در روستای مشتی حمود بازداشت کردند.

از بین 10 بازداشتی سوری هم یکی «شادی.ک»، سرکرده گروه‌های مسلحی است که در قلعه الحصن سوریه با نیروهای دولتی این کشور جنگ می‌کنند.

نیروهای امنیتی دولت لبنان همچنین در شهرک السندیانه «سلیم محمد الخطیب» تروریست تبعه سوریه و فرمانده گروه موسوم به گردان اعصار الحق-القلمون را بازداشت کردند که با «ابو احمد جمعه» تبعه دیگر سوری و از سرکرده های جبهه النصره در جریان درگیری های عرسال رابطه داشت و کار وی ساخت مواد منفجره و بکار انداختن بمب های دستی، راکت و سلاح بوده است؛ این تروریست تحت تعقیب هم به پلیس نظامی تحویل داده شده تا تحت بازجویی قرار بگیرد.

در شهر راشیا در استان البقاع هم یگانی از نیروهای اطلاعاتی با همانگی دفتر امنیت کشور لبنان 12 تبعه سوری مظنون به دست داشتن در درگیری های عرسال بازداشت کرد.

در همین راستا نیروهای اطلاعاتی ارتش لبنان تماس های تلفنی بین منطقه شمال لبنان و گروهی در صیدا را  رصد کردند که میان عناصری از طرفداران شیخ احمد الاسیر تروریست فراری و تحت تعقیب ارتش لبنان صورت گرفت و شماری از آنها را در حال آماده شدن برای حمله به مجمع الزهرا و همچنین پست اطلاعات ارتش در بندر صیدا بازداشت کردند.

درباره حوادث طرابلس هم پس از چند روز درگیری بین ارتش لبنان و گروه های تروریستی که با شهات دست‌کم یازده تن از نیروهای ارتش لبنان و شماری از غیرنظامیان همراه بود اخباری حاکی از تلاش ها برای مذاکره بین بیروت و افراد مسلح در طرابلس مطرح می شود اما فرماندهی ارتش لبنان به طور قاطع مخالفت خود را با هر گونه مذاکره رد کرده و بر تعقیب و سرکوب کامل تروریست ها تاکید می کند.

حضور هیئت قطری در عرسال برای میانجیگری بین دولت و گروه های مسلح

در قضیه نظامیان ربوده شده از سوی گروه های مسلح در عرسال هم گزارش شده که هیئتی قطری برای ملاقات با گروه های مسلح و میانجی گری در این قضیه به جرود عرسال رفته است.

از طرفی دیگر گزارش‌ها حاکی است که قطر اخیرا پیام‌هایی از آمریکا و فرانسه مبنی بر لزوم سرعت بخشیدن به روند میانجی‌گری دوحه بین بیروت و افراد مسلح وابسته به جبهه النصره و داعش فعال در عرسال دریافت کرده است.

گزارش‌های دریافتی حاکی از آن است که جبهه النصره پس از سفر فرستاده دوحه به عرسال، همه تهدیدهایش مبنی بر اعدام نظامیان را به حالت تعلیق در آورده است.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها