امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۲۲:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 122840
تاریخ انتشار: ۹ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۲۲:۴۱
تعداد بازدید: 40
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، روزنامه واشنگتن پست گزارش داد که علیرغم حملات هوایی ائتلاف ضد داعش به رهبری آمریکا، ماهانه هزار جنگجوی ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، روزنامه واشنگتن پست گزارش داد که علیرغم حملات هوایی ائتلاف ضد داعش به رهبری آمریکا، ماهانه هزار جنگجوی خارجی از نقاط مختلف راهی سوریه می‌شوند تا به تروریستهای داعش بپیوندند.

این گزارش به نقل از مقامات اطلاعاتی و مبارزه با تروریسم آمریکا مینویسد؛ آمار و اعداد نشان میدهند که حملات هوایی مانع از ورود شبه نظامیان خارجی نشده است و حتی باعث تحریک پیوستن این نیروها به داعش شده است.

یک مقام اطلاعاتی آمریکا گفت: روند سرازیر شدن جنگجویان خارجی به سوریه هیچ کاهشی نداشته و همچنان رو به افزایش است.

واشنگتن پست در ادامه نوشت؛ آمارها نشان میدهد که طی سال گذشته بیش از 16 هزار جنگجوی خارجی در سوریه حضور داشته است. دلایل این روند همچنان پیچییده است اما یکی از این دلایل میتواند تبلیغات داعش و آسان بودن ورود تروریستها به سوریه از اروپا، شمال آفریقا و خاورمیانه باشد.

در عین حال سازمان ملل متحد نیز در یک گزارش رسمی اعلام کرد که سیل مهاجرت جنگجویان خارجی به عراق و سوریه بی سابقه است و روند به رو به رشدی داشته است.

براساس گزارش سازمان ملل که روزنامه گاردین آن را منتشر کرده است؛ تکفیریها از بیش از 80 کشور جهان به میزان بی سابقه‌ای به سمت عراق و سوریه سرازیر شده‌اند.

این گزارش می‌گوید که حدود 15 هزار جنگجوی خارجی برای پیوستن به داعش به مناطق تحت سلطه داعش سفر کرده‌اند و تعداد کل جنگجویانی که از سال 2010 به گروههای تکفیری پیوسته‌اند چندین برابر مجموع کل آنها طی 20 سال گذشته است.
انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها