امروز : چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 24
۱۶:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 122843
تاریخ انتشار: ۹ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۲۲:۴۱
تعداد بازدید: 62
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، بزرگترین رزمایش سایبری سال‌های اخیر اتحادیه اروپا روز گذشته (پنج‌شنبه) با حضور 200 موسسه ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، بزرگترین رزمایش سایبری سال‌های اخیر اتحادیه اروپا روز گذشته (پنج‌شنبه) با حضور 200 موسسه از 29 کشور اروپایی و با هدف جلوگیری از حمله به زیرساخت‌های حیاتی این قاره برگزار شد.

بر اساس گفته‌های «اودو هلمبرشت» مدیر آژانس امنیت شبکه و اطلاعات اروپا که در پایگاه خبری تایمز اسرائیل منتشر شده، کشورهای شرکت‌کننده در این رزمایش در حال تمرین بر روی ایجاد هماهنگی میان آژانس‌های امنیت ملی خود و نزدیک‌تر کردن نرم‌افزارهای دفاعی خود به استاندارد روز هستند.

بر اساس گزارش تایمز اسرائیل، موج حملات سایبری سال 2007 به موسسات بانکی و دولتی استونی و حمله ویروس استاکس‌نت به تأسیسات صنعتی ایران، دو نمونه از رویدادهای جدی در حوزه حملات سایبری بوده‌اند که هلمبرشت با اشاره به این دو رویداد گفت: «این بدافزارها هنوز در دنیای خارج وجود دارند و یک مجرم می‌تواند دوباره آن را مهندسی کرده و از آن برای حمله به مخازن آب (سد)، کارخانه‌های خودروسازی و یا یک دولت استفاده کند.»

بر اساس اعلام آژانس امنیت شبکه و اطلاعات اروپا که مقرش در یونان قرار دارد، در سال 2013 تعداد حملات سایبری نسبت به سال گذشته میلادی 25 درصد افزایش داشته است.

امنیت سایبری یکی از مقولات مورد تأکید مقامات سیاسی و دفاعی اروپا است؛ آندرس فوگ راسموسن دبیرکل پیشین ناتو در آخرین اجلاس سالانه این سازمان نظامی در لهستان ضمن تأکید بر آمادگی در برابر حملات سایبری، گفته بود که حملات سایبری همانند حملات نظامی واقعی دیده می‌شوند.
انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها