امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۱۲:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 122845
تاریخ انتشار: ۹ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۲۲:۴۱
تعداد بازدید: 15
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، ده‌ها هزار معترض در بورکینافاسو، در پی ناآرامی‌های چند روز گذشته، خواستار استعفای فوری

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، ده‌ها هزار معترض در بورکینافاسو، در پی ناآرامی‌های چند روز گذشته، خواستار استعفای فوری «بلیز کامپور» رئیس جمهور این کشور شدند.

بنا بر گزارش خبرگزاری آناتولی، همچنین جمعی از سران معارضان در این کشور، امروز جمعه در کنفرانسی خبری اعلام کردند که تا پیش از برکناری رئیس جمهوری، هیچ گفت‌وگو یا مذاکره سیاسی انجام نخواهند داد.
«زفیرین دایابر» رهبر مخالفان، مردم را به «اشغال مراکز عمومی» و «ادامه فشار بر دولت» فراخوانده است.
وی همچنین در گفت‌وگو با خبرنگاران، استعفای بدون قید و شرط ریاست جمهوری را «پیش نیاز هرگونه مذاکره برای نقل و انتقال قدرت سیاسی» اعلام کرد.
همچنین پنجشنبه‌شب، ارتش بورکینافاسو، دولت و پارلمان این کشور را منحل کرد و با برقراری قوانین منع آمد و شد در کشور درباره برگزاری هرگونه تظاهرات به شهروندان هشدار داد.

همچنین ارتش بورکینافاسو یک کمیته انتقالی نیز تشکیل داد تا پس از برکناری دولت و پارلمان مسئولیت اداره امور کشور را بر عهده بگیرد، هرچند ژنرال هانوور ترائوره رئیس ستادکل ارتش اعلام کرده که ارتش قصد به دست گرفتن اوضاع را ندارد.

این اقدام ارتش بورکینافاسو پس از ان صورت گرفت که معترضان در این کشور در طی اعتراضات روزهای اخیر خود با برگزاری تظاهرات مقر تلویزیون و پارلمان را به اشغال درآوردند و با بحرانی شدن اوضاع ارتش وارد عمل شد.

کشور بورکینافاسو در شمال غربی قاره آفریقا درحالی طی روزهای اخیر شاهد موجی از ناآرامی‌های خیابانی است که رئیس جمهور این کشور بلیس کمپائوره که از 27 سال قبل با یک کودتا نظامی به قدرت رسیده در نظر داشت با ارائه طرحی به پارلمان برای اصلاح قانون اساسی به دنبال این بود تا بار دیگر در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کند.

انتهای پیام/ص

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار