امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۲۲:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 12285
تاریخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۰۹
تعداد بازدید: 190
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «المیادین»، اتحادیه عرب امروز نشستی اضطراری در سطح وزرای خارجه کشورهای عضو ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «المیادین»، اتحادیه عرب امروز نشستی اضطراری در سطح وزرای خارجه کشورهای عضو درباره بحران سوریه برگزار کرد که ریاست این نشست را «محمد کامل عمرو» وزیر خارجه مصر بر عهده داشت و «نبیل العربی» دبیر کل اتحادیه عرب در این نشست حضور داشت.

وزرای خارجه کشورهای عضو اتحادیه عرب همچنین هرگونه دخالت خارجی در بحران سوریه را محکوم کردند و افزودند: شرایط فعلی سوریه نه تنها امنیت و ثبات منطقه بلکه ثبات و امنیت بین المللی را به خطر خواهد انداخت.

اتحادیه عرب با هشدار نسبت به لغزش های خطرناک و کشیده شدن دامنه خشونت به کشورهای همسایه در بحران سوریه خواستار توقف خشونت از سوی همه طرف‌های نزاع در این کشور شد.

وزرای خارجه کشورهای عربی با استقبال از توافق بین المللی و تلاش‌های جاری برای برگزاری کنفرانس ژنو 2 درباره بحران سوریه از همه طرف‌های سوری خواستند که در این کنفرانس حضور داشته باشند تا راهکاری مسالمت آمیز برای بحران سوریه ایجاد شود.

این اتحادیه با تأکید بر لزوم گفتمان میان همه سوری‌ها و لزوم تشکیل کمیته قدرت انتقالی در مدت زمان معین خواستار پیوستن معارضان و برخی از اعضای حکومت فعلی به این کمیته شد.

پیشتر نیز «اخضر ابراهیمی» فرستاده مشترک سازمان ملل و اتحادیه عرب درباره بحران سوریه در پایان دیدار سه‌جانبه با نمایندگان روسیه و آمریکا برای آماده‌سازی برای نشست ژنو 2 در سوئیس تأکید کرد راهکار سیاسی تنها راه‌حل موجود برای حل بحران سوریه است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها