امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۱۶:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 122855
تاریخ انتشار: ۹ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۲۲:۴۱
تعداد بازدید: 19
 به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علیرضا عنایتی سفیر ایران درکویت در گفت‌وگو با روزنامه الانبا کویت با رد وجود هرگونه ...

 به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علیرضا عنایتی سفیر ایران درکویت در گفت‌وگو با روزنامه الانبا کویت با رد وجود هرگونه درگیری در روابط تهران- آنکارا تاکید کرد که ایران و ترکیه از روابطی متمایز برخوردارند ولی در برخی موارد باهم اختلاف نظر دارند.

وی با اشاره به اینکه برادران ترکیه‌ای در قبال سوریه نقطه نظراتی دارند تصریح کرد که جدای از این اختلاف دو کشور در بسیاری از موارد توافقاتی دارند.

عنایتی با اشاره به لزوم اقدام مشترک برای مبارزه با تروریسم در منطقه خاورمیانه اظهار داشت که ایران از ابتدا تشکیل ائتلاف ضد داعش را غیر واقعی می‌دانست چرا که این ائتلاف توسط کشورهایی شکل گرفت که پیش از این نظاره‌گر اقدامات داعش بودند.

وی با بیان اینکه داعش، القاعده و تفکر تکفیری در یک روز به وجود نیامده گفت: عملکرد ائتلاف در ایام اخیر نشان داده ائتلاف ضد داعش به شکل جدی عمل نکرده است.

سفیر کشورمان در کویت در بخش دیگری از این گفت‌وگو به موضوع روابط دوجانبه بین ایران و کویت پرداخته و تاکید کرد که ما تلاش می‌کنیم تا شرایط سفر وزیر اقتصاد ایران به کویت را فراهم کنیم تا درباره موضوعاتی چون سرمایه گذاری، بانک‌ها ودیگر امور اقتصادی میان دو کشور همکاری‌ها افزایش یابد.
 
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها