امروز : یکشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 23
۱۵:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 122861
تاریخ انتشار: ۹ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۲۲:۴۱
تعداد بازدید: 7
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مقامات سوئیس امروز جمعه اعلام کردند که تبعه کشور عراق را به ظن حمایت از گروه تروریستی ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مقامات سوئیس امروز جمعه اعلام کردند که تبعه کشور عراق را به ظن حمایت از گروه تروریستی داعش و داشتن نقشه برای حمله به یکی از کشورهای اروپایی دستگیر کرده‌اند.

بر اساس گزارش رویترز، این سه نفر مظنون به استفاده از مواد منفجره و گاز سمی با قصد مجرمانه هستند؛ هنوز نام این سه نفر به رسانه‌ها اعلام نشده و اتهام رسمی نیز علیه آنها مطرح نگردیده ولی هر سه نفر همزمان با تکمیل تحقیقات، در بازداشت هستند.

سوئیس از مقامات دیگر کشورهای اروپایی درخواست کمک کرده است؛ علاوه بر این افسران پلیس سوئیس، تیم مشترکی با اداره تحقیقات فدرال آمریکا (اف‌بی‌آی) تشکیل داده‌اند.

سوئیس اوایل ماه جاری میلادی فعالیت داعش را خاک خود ممنوع کرد. تاکنون بیشتر تمرکز و نگرانی مقامات امنیتی اروپا بر اتباع اروپایی عضو داعش بود؛ افرادی که پس گذراندن چندین ماه و یا چند سال در میان تیم‌های عملیاتی داعش در سوریه و عراق به کشور مادری باز می‌گشتند و همچون مورد به رگبار بسته شدن بازدیدکنندگان موزه یهودیان در بروکسل، پای تروریسم داعشی را به اروپا باز می‌کردند.

انتهای پیام/م


 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار