امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۲:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 122890
تاریخ انتشار: ۹ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۲۲:۴۱
تعداد بازدید: 14
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ؛ خیمه‌های «سوگ‌ چامه‌گان» - اجتماع آیینی اصحاب فرهنگ و هنر- با هدایت و کارگردانی حسین پارسایی در محوطه‌ ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ؛ خیمه‌های «سوگ‌ چامه‌گان» - اجتماع آیینی اصحاب فرهنگ و هنر- با هدایت و کارگردانی حسین پارسایی در محوطه‌ باز برج میلاد برپا می‌شود.

در مجموعه برنامه‌ها‌ی «سوگ‌ چامه‌گان» که از تاریخ 22 آبان ماه آغاز می‌شود، 10 خیمه برای اجرای نمایش و مراسم‌های آیینی-عاشورایی، میزبان عزادارن حسینی خواهند بود.

در هر یک از این خیمه‌ها برنامه‌هایی چون نمایش، آیین‌ها و سوگینه‌های مختلف عاشورایی با حضور اهالی و اصحاب شاخص فرهنگ و هنر برگزار می‌شود.

تاکنون حضور هنرمندانی چون سیما تیر‌انداز، آرش دادگر، یاسر خاسب و ایوب آقاخانی به عنوان کارگردان برای اجرای نمایش در خیمه‌ مخصوص آن، قطعی شده است.

از سوی دیگر هر شب در خیمه‌ بزرگ "سوگ‌ چامه‌گان" رسول نجفیان با ساز و صدای خود، با این مراسم عاشورایی همراه خواهد بود و ناصر فیض نیز با همراهی جمع بزرگی از نامداران ادب فارسی، در خیمه‌ شعر، میزبان فرهیختگان عزادار حسین(ع) می‌شود.

همچنین برنامه‌هایی چون اجرای تعزیه، نقالی، مقتل خوانی، چاووش خوانی، منقبت خوانی، سقا خوانی، علم گردانی و... از جمله برنامه‌های خیمه‌های «سوگ چامه‌گان» است که در کنار آن نیز شاهد برپایی نمایشگاه نقاشی‌ قهوه‌خانه‌ای، کارگاه‌های ساخت ادوات و ابزاهای تعزیه، ساخت و دوخت بیرق‌های عاشورایی خواهیم بود.

«سوگ چامه‌گان» از 22 آبان ماه تا اول آذرماه 93 از ساعت 18 تا 22 در برج میلاد میزبان اهالی فرهنگ و هنر و عموم علاقه‌مندان فرهنگ عاشورایی است.

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها