امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۲:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 122892
تاریخ انتشار: ۹ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۲۲:۴۱
تعداد بازدید: 19
به گزارش خبرنگار فرهنگی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، روز گذشته نوزدهمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب الجزایر با حضور 920 ناشر از 43 کشور ...

به گزارش خبرنگار فرهنگی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، روز گذشته نوزدهمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب الجزایر با حضور 920 ناشر از 43 کشور آغاز به کار کرد.

در این نمایشگاه، آمریکا میهمان ویژه است و در جریان آن قرار است همایش‌ها و نشست‌های متعدد ادبی و فرهنگی و بررسی بحران‌های هویت دینی، ملی و فکری در کشورهای شمال آفریقا و همچنین مسائل مربوط به اینترنت، چاپ، و چاپ الکترونیک برپا شود.

بنابر این گزارش، پیش از آغاز برپایی این نمایشگاه دولت الجزایر از ممانعت از ورود 70 عنوان کتاب مربوط به ناشران عرب و غیرعرب خبر داد.

«مسعودی حمیدو» مسئول این نمایشگاه کتاب با اشاره به اقدام هیئت نظارت نمایشگاه کتاب الجزایر در این خصوص اعلام کرد: کتاب‌های مورد نظر درباره مسائل مذهبی اختلاف‌برانگیز و اندیشه‌های افراطی بوده است.

اما برخی فعالان شبکه‌های اجتماعی در روزهای اخیر خواستار شفاف‌سازی مسئولان نمایشگاه کتاب الجزایر درباره این اقدام شده‌اند.

این فعالان با اشاره به هجمه وارد شده به نمایشگاه کتاب الجزایر به خاطر ممانعت از ورود این 70 عنوان کتاب به نمایشگاه عنوان کرده‌اند که بر اساس شنیده‌هایی از «مسعودی حمیدو» برخی از کتاب‌های حاضر در این نمایشگاه مربوط به اسرائیل و تفکر صهیونیستی بوده است.

به گزارش فارس نمایشگاه بین‌المللی کتاب الجزایر در دو دوره گذشته به ترتیب 150 و 300 عنوان کتاب را از حضور در این نمایشگاه منع کرده بود.
انتهای پیام/ک

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها