امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۷:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 12290
تاریخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۰۹
تعداد بازدید: 139
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه آمریکایی «واشنگتن تایمز»، بازرس کل پنتاگون ماه ها روی گزارشی کار کرده است که نشان می دهد «لئون پانتا» وزیر ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه آمریکایی «واشنگتن تایمز»، بازرس کل پنتاگون ماه ها روی گزارشی کار کرده است که نشان می دهد «لئون پانتا» وزیر دفاع سابق آمریکا اطلاعات محرمانه این کشور را برای عوامل اجرایی هالیوود که روی فیلم جنجالی تعقیب «اسامه بن لادن» رهبر سابق شبکه تروریستی القاعده کار می کنند، فاش کرده است.

در پیش نویس گزارش بازرسان دفتر بازرس کل وزارت دفاع آمریکا آمده است که این افشاگری ها در ژوئن سال 2011 میلادی و زمانی صورت گرفته است که پانتا به عنوان رئیس سابق سیا فعالیت داشته است. پانتا در مراسمی که با حضور تکاوران نیروی دریایی آمریکا و شرکت کنندگان در حمله به پایگاه بن لادن برگزار شده بود، این اطلاعات محرمانه را فاش کرده است.

این روزنامه نوشت که پانتا در جریان مراسمی که با محور حمله به بن لادن برگزار شده بود، رسما یگان حمله کننده به پایگاه رهبر سابق القاعده را معرفی کرد و فرمانده زمینی مسئول در این حمله را مشخصا نام برد.

این در حالیست که اعلام نام این افراد بر اساس قانون فدرال برای عموم مردم ممنوع است.

در ادامه گزارش بازرس کل پنتاگون آمده است که نیروهای عملیات ویژه ارتش آمریکا هنگامی که دیدند یک عامل بیگانه همچنان در مراسم حضور دارد (عوامل اجرایی هالیوود) و پانتا درباره اطلاعات محرمانه ماموریت تعقیب بن لادن سخن می گوید، تعجب کردند.

در ادامه این خبر آمده است که بعد از برگزاری این مراسم بود که «ویلیام مک راون» رئیس نیروهای ویژه و یکی از ناظران حمله به پایگاه بن لادن به فردی معرفی شد که وی فیلم ساز فیلمی هالیوودی با نام «هرت لاکر»، فیلمی درباره تیم خنثی سازی بمب در عراق، معرفی شد و از این رویداد شوکه شده بود.

«پیتر کینگ» سناتور جمهوریخواه آمریکا از نیویورک در این باره اعلام کرده که نگران است که عوامل اجرایی فیلم «Zero Dark Thirty» (با محور تعقیب بن لادن)، دسترسی سطح بالایی به محرمانه ترین ماموریت تاریخ آمریکا پیدا کرده باشند آن هم در شرایطی که گزارش ها نشان دهنده تلاش های دولت «باراک اوباما» رئیس جمهوری آمریکا برای کمک به این فیلمسازان است.

بر اساس این خبر، کارکنان کنگره آمریکا در سال 2012 میلادی اعلام کردند که از دید آنها دفتر بازرس کل پنتاگون آنقدر مشغول کار روی گزارش افشای سندهای محرمانه آمریکا توسط پانتا بود تا اینکه این مقام ارشد دفاعی آمریکا بازنشسته شد.

پانتا که از سال 2009 تا اواسط 2011 میلادی رئیس سیا و از اواسط 2011 تا اوایل سال 2013 میلادی وزیر دفاع آمریکا بود، به درخواست های بیشماری که برای توضیح وی درباره این گزارش ها مطرح شده پاسخی نداده است.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار