امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۲۲:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 122927
تاریخ انتشار: ۱۰ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 31
 به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، یوکیو آمانو مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در مصالحبه با وب‌سایت خبری المانیتور ...

 به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، یوکیو آمانو مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در مصالحبه با وب‌سایت خبری المانیتور گفت: کند شدن همکاری‌ها با آژانس مانع توافق هسته‌ای نخواهد شد.

آمانو ساعتی پس از سخنرانی‌اش در موسسه بروکینز(جزئیات بیشتر) با بیان اینکه مسئله ابعاد نظامی نمی‌تواند مانع از توافق هسته‌ای با ایران شود، تصریح کرد که توقف همکاری ایران با آژانس در زمینه عدم توضیح درباره فعالیت‌های احتمالی هسته مرتبط با نظامی نمی‌تواند مذاکرات بلند مدت درباره عدم اشاعه در جریان برای رسیدن به توافق را از ریل خارج کند.
وی با اشاره به اینکه ایران یک چارچوب جدید برای حل مسئله را طراحی کرده است، تاکید کرد که ایران درباره یکی از ده‌ها سوال مطرح شده اطلاعاتی را در دسترس قرار داده است.
وی با اشاره به اینکه از کند شدن روند همکاری‌‌ها در آستانه رسیدن به مرحله پایانی مذاکرات در 24 نوامبر(3 آذر) تعجب نمی‌کند، تصریح کرد که اکنون بهخترین زمان برای پیشرفت کردن نیست.
مدیرکل آژانس بین المللی ابراز داشت که من همچنان امیدوارم که مسئله ابعاد نظامی احتمالی هرچه زودتر روشن شود. این مسئله نیت ایران و نیت ایران است.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها