امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۹:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 12294
تاریخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۰۹
تعداد بازدید: 181
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «فرانسه»، «رابرت بیلز» نظامی 39 ساله آمریکایی به قتل 16 غیرنظامی افغان در سال گذشته میلادی اعتراف کرد و این ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «فرانسه»، «رابرت بیلز» نظامی 39 ساله آمریکایی به قتل 16 غیرنظامی افغان در سال گذشته میلادی اعتراف کرد و این در حالیست که تلاش می کند با شرکت در جلسه بازجویی نظامی، از مجازات مرگ فرار کند.

این نظامی آمریکایی 16 فقره قتل خود را در ماه مارس سال گذشته میلادی در جنوب افغانستان مرتکب شده است.

وکیل وی اخیرا اعلام کرده است که موکلش در صورتی گناهکار بودن خود را اقرار خواهد کرد که دادستان ها در پی اعدام وی نباشند.

گفته می شود که قربانیان جنایت این نظامی آمریکایی از ناحیه سر هدف شلیک گلوله قرار گرفتند.

درحالیکه دادستان های آمریکایی در ماه نوامبر سال گذشته میلادی درخواست اعدام برای بیلز را مطرح کردند و حتی تاریخ موقتی نیز برای برگزاری دادگاه نظامی وی در ماه سپتامبر معین شد،‌ وکیل این نظامی آمریکایی هفته گذشته اعلام کرد که با ارتش آمریکا برای حذف گزینه اعدام برای موکلش به توافق رسیده است آن هم به شرطی که این مجرم به جرم خود اعتراف کند.

بر اساس این خبر، بیلز پایگاه خود در جنوب ولایت قندهار را در شب 11 مارس سال 2012 میلادی ترک می کند و بعد از آن جنایت و قتل عام افغان ها را مرتکب می شود.

اینطور گفته می شود که این نظامی جسد چندین قربانی قتل عام خود را به آتش کشیده است.

وکیل این نظامی موضوع تاثیر مصرف الکل و مواد مخدر و استرس را در بروز این حادثه غمبار دخیل می داند. دادستان های مسئول رسیدگی به این پرونده، قتل عامی که این نظامی آمریکایی مرتکب شده است را شنیع و نفرت انگیز خوانده اند.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها