امروز : پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 18
۱۵:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 122960
تاریخ انتشار: ۱۰ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۰۲
تعداد بازدید: 112
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، به نقل از پایگاه خبری المنار، «18 تعقیبی» نام مستندی است که «عامر الشوملی» کارگردان فلسطینی در آن به ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، به نقل از پایگاه خبری المنار، «18 تعقیبی» نام مستندی است که «عامر الشوملی» کارگردان فلسطینی در آن به شیوه‌ای مضحک از تلاش‌های اسرائیلی‌ها برای مقابله با مردم فلسطین در جریان انتفاضه اول سخن می‌گوید.

فیلم 75 دقیقه‌ای این کارگردان جوان فلسطینی که در کویت به دنیا آمده و امروز در رام‌الله زندگی می‌کند، روایت سختی‌هایی است که بر مردم فلسطین در پی انتفاضه اول در سال 1987 رخ داده است.

داستان این فیلم، داستان اهالی یک روستا در آن ایام است که به سادگی توانستند خود را در برابر تولیدات رژیم صهیونیستی خودکفا کنند.

قضیه از این قرار است که گروهی از فلسطینی‌ها در روستای «بیت‌ساحور» در شرق شهر بیت‌لحم با خرید 18 گاو از رژیم صهیونیستی تعاونی‌ای با عنوان «شیر انتفاضه» زدند و اهالی روستا را از محصولات صهیونیست‌ها خودکفا کرده و اعلام کردند «تولیدات صهیونیست‌ها را تحریم می‌کنند».

پس از تحریم محصولات اسرائیلی توسط مردم این روستا، این مسئله به اتفاقی سیاسی منجر شد به گونه‌ای که مسئولان رژیم صهیونیستی تصمیم به یافتن آن 18 گاو گرفتند.

در این فیلم که «پل کاون» کانادایی نیز در کنار کارگردان همکاری کرده، با شاهدانی از انتفاضه اول گفت‌وگو شده و در قالب تصاویر انیمیشن سخن گاوها نشان داده می‌شود.

همچنین تصاویری از اسحاق رابین در این فیلم به نمایش گذاشته شده که در آن ساکنان این روستا را پس از امتناع از پرداخت مالیات به رژیم صهیونیستی به استفاده از زور تهدید می‌کند.

هیچ نکته مضحکی در این بین نیست چراکه این مستند بر اساس یک واقعیت حقیقی ساخته شده چراکه پس از تصمیم تحریم محصولات اسرائیلی توسط ساکنان روستای «بیت‌ساحور» رژیم صهیونیستی مجبور به حمله به مزرعه‌ای شد که در آن 18 گاو نگهداری می‌شدند.

ارتش اسرائیل در آن زمان دستور داشت که «این 18 گاو را مصادره و دستکیر کنند چراکه این گاوها امنیت ملی اسرائیل را تهدید کرده بودند».

یکی از شاهدان عینی با بیان این روایت از موفقیت اهالی روستا در مخفی‌کردن گاوها و دور کردن و فراری‌دادن آنها از دید سربازان ارائیلی سخن می‌گوید.

بنابر این گزارش، این کارگردان فلسطینی در این مستند به زیبایی و با روایتی متفاوت همراه با طنز پیروزی اندیشه مقاوت را به نمایش گذاشته است چرا که امتناع اهالی روستا از دادن مالیات با این عنوان که «رژیم صهیونیستی ما را نمایندگی نمی‌کند» این رژیم را مجبور به محاصره این روستا کرد تا جایی که محاصره «بیت‌ساحور» در سازمان ملل متحد به عنوان «اقدامی غیر انسانی» مطرح شد.

انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار