امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۲۰:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 122966
تاریخ انتشار: ۱۰ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۰۲
تعداد بازدید: 100
به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزای فارس، اصغر آب‌خضر رئیس ستاد برگزاری مراسم یوم‌الله 13 آبان در نشست خبری تشریح ویژه‌برنامه‌های ...

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزای فارس، اصغر آب‌خضر رئیس ستاد برگزاری مراسم یوم‌الله 13 آبان در نشست خبری تشریح ویژه‌برنامه‌های این روز که امروز شنبه برگزار شد، با اشاره به برنامه‌های متنوعی که در روز 13 آبان در

سراسر کشور در نظر گرفته شده است، اظهار داشت: مراسم 13 آبان تهران روز سه‌شنبه و همزمان با عاشورای حسینی از ساعت 9 و 30 دقیقه الی 12 ظهر مقابل درب اصلی لانه جاسوسی سابق آمریکا واقع در خیاان طالقانی و با حضور گسترده اقشار مختلف مردم برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: مراسم 13 آبان تهران، امسال و به برکت روز عاشورای حسینی رنگ و بوی دیگری دارد و حضور 45 شهید سرافراز گمنام تازه تفحص شده، زینت‌بخش این مراسم خواهد بود.

آب‌خضر با بیان اینکه این مراسم با تلاوت آیات قرآن کریم، نوحه‌سرایی و عزاداری توسط مداحان اهل بیت(ع) آغاز خواهد شد، گفت:‌در پایان این مراسم شاهد قرائت قطعنامه سراسری به عنوان آخرین موضع ملت ایران در برابر سیاست‌های خصمانه آمریکا خواهیم بود.

رئیس ستاد برگزاری مراسم سیزده آبان تصریح کرد: سخنران مراسم امسال تهران، حجت‌الاسلام پناهیان خواهد بود و پس از اتمام مراسم، نماز با شکوه ظهر عاشورا به امامت حجت‌الاسلام قرائتی اقامه خواهد شد.

وی تأکید کرد: تقارن 13 آبان با روز عاشورا ظرفیت بسیار عظیمی را برای اقدام حسینی متناسب با صف‌بندی حسینی و یزیدی و جبهه حق و باطل در شرایط کنونی فراهم آورده است.
 
قائم‌مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با ذکر این نکته که امسال در کنار افزایش شکوه عزاداری و تلاش حداکثری برای تقویت شور حسینی در آموزه بلند عاشورایی یعنی استکبارستیزی و ذلت‌ناپذیری نیز تأکید خواهد شد، اظهار داشت: از مهمترین فلسفه‌های عزاداری بازخوانی آرمان حسینی و اهتمام در یاری حسین(ع) در عصر خویش است و چه باشکوه و درس‌اموز است آمیختن این شور در سوز عزا با معرفت حسینی اثبات کارآمدی مناسک عاشورایی در شکست شیطان و اثبات پیروزی امام حسین(ع).
 
وی بر همین اساس افزود: در همین راستا ستاد برگزاری مراسم یوم‌الله 13 آبان در تهران و تمامی استان‌ها فعال شده و با تأکید ویژه عاشورای حسینی، گرامیداشت 13 آبان را نیز با ابراز انزجار از جنایت‌ها و توطئه‌های استکبار جهانی علیه اسلام و مکتب عاشورا و نظام اسلامی ایران به همه کشورهای اسلامی و ملل مظلوم عالم و معرفی ماهیت جنگ‌افروز، فخرگستر و فسادانگیز آمریکا به عنوان کارگردان اصلی ظلم و عالم و به عنوان حامی اصلی جنایتکاران صهیونیست و همچنین گروه‌های تروریستی و جنایتکار تکفیری، در استکبار ستیزی به عنوان راهبرد عزت، اقتدار و پیشرفت تأکید می‌نماید.
 
آب‌خضر خاطرنشان کرد: شعار محوری سیزده آبان امسال مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل و مرگ بر انگلیس و همان لعن بر یزید و یزیدیان است. که حسینیان بصیر در این روز مرگ شیطان و دستگاه یزیدی آن را آرزو می‌کنند.
 
رئیس ستاد برگزاری مراسم سیزده آبان با اشاره به حضور پرشور مردم در برنامه‌های این روز تاریخی اظهار داشت: از ملت بزرگ و امت حسینی ایران دعوت می‌کنیم در روز 13آبان امسال در سراسر ایران با حضور پرشورتر از همیشه و خروش حسینی بر یزید و دستگاه یزیدی دوران یعنی آمریکا و همراهان و پیروانش و همچنین نوکران شیطان بزرگ خون عاشورا را در رگ‌های حق‌طلب جهان جاری سازند.
 
وی اضافه کرد: امروز جهان تشنه تفکر و عمل حسینی است و ملت بزرگ ایران پرچمدار این اندیشه و حرکت بزرگ در عالم است.
 
قائم‌مقام شورای هماهنگی تحقیقات اسلامی در ادامه سخنان خود با اشاره به اهداف ستاد برگزاری مراسم سیزدهم آبان یادآور شد: زنده نگه داشتن یادو خاطره عاشورای حسینی، بازخوانی آرمان‌ حسینی، ایجاد شناخت در بین مردم ایران در جهان نسبت به خیانت‌های آمریکا در منطقه خلیج فارس و مبارزه با استکبار جهانی از جمله اهداف مراسم امسال است.
 
آب‌خضر با بیان اینکه طی روزهای گذشته در اکثر دانشگاه‌ها، مدارس و مناطق آموزش و پرورش برنامه‌های متنوعی در عظمت شهادت حضرت سیدالشهدا طراحی و اجرا شده است، گفت: اما در سیزدهم آبان امسال به دلیل تقارن با عاشورا، محور اکثریت برنامه‌های ملی و سراسری در تهران و تمامی شهرهای کشور اعزام سخنوران و مداحان به مراکز استان‌ها و تعظیم شعائر محرم و امام حسین(ع) و یاران با وفایش خواهد بود.
 
رئیس ستاد برگزاری مراسم 13 آبان با اشاره به دیگر برنامه‌های 13 آبان امسال، بیان داشت: امسال تمامی محل‌های برپایی مراسم 13 آبان در تکریم عزای سیدالشهدا سیاه‌پوش شهدای کربلا خواهد بود و مسابقه آدمک‌سازی و تلاش در جهت معرفی نمادین لشگر یزید و تطبیق آن با سردمداران استکبار جهانی برگزار خواهد شد.
 
وی افزود: محور اصلی تمام برنامه‌ها در استان‌ها اعلام انزجار علیه مستبکرین و برپایی عزای حسینی در روز ملی مبارزه با استکبار جهانی خواهد بود و زنگ مبارزه با استکبار جهانی هنگام برپایی خیمه‌های حسینی به صورت همزمان در مدارس سراسر کشور نواخته خوهد شد.
 
رئیس ستاد برگزاری مراسم سیزده آبان با اشاره به اینکه کاروان اسرا به صورت نمادین از محل دانشگاه تهران به طرف میدان سپاه و سپس به سوی میدان امام حسین(ع) حرکت خواهند کرد، گفت: حدود یکصد خبرنگار و عکاس خارجی و بیش از 500 عکاس، خبرنگار و تصویربردار داخلی مراسم تهران و در مجموع در سراسر کشور بیش از 2هزار خبرنگار مراسم امسال را پوشش خبری می‌دهند.
 
وی همچنین در ابتدای این نشست خبری با تأکید بر اینکه دشمنی‌های آمریکا با مردم ایران تا امروز ادامه داشته با ایجاد تحریم‌های ظالمانه ادامه دارد، خاطرنشان کرد: تشدید تحریم‌های اقتصادی علیه ایران در دوران بوش پدر، کلینتون و بوش پسر و اوباما و طراحی برای فروپاشی نظام در جریان فتنه سال 88 از جمله اقدامات خصمانه آمریکا است.
 
آب‌خضر اضافه کرد: آمریکا برای ایجاد جنگ نرم و تربیت مجریان طرح فروپاشی از درون سرمایه‌گذاری می‌کند و برنامه‌ریزی برای حذف اسلامیت از جمهوریت و جدا کردن دین از سیاست از پروژه‌های شیطان بزرگ است.
 
وی تأکید کرد:‌ نقشه سیاسی جهان در حال حاضر نمایشگر تقابل دو جبهه سیاسی بزرگ سلطه‌گران و سلطه‌ستیزان در جهان است که آمریکا در رأس سلطه‌گران و ایران اسلامی پرچمدار بیداری اسلامی و سلطه‌ستیزی است.
 
رئیس ستاد برگزاری مراسم 13 آبان تأکید کرد: روز 13 آبان در جایگاه خاصی قرار گرفته و با مصوبه نمایندگان ملت به یک روز رسمی با موضوعی مهم و همیشگی یعنی روز ملی مبارزه با استکبار جهانی تعیین شده است و امسال ویژگی بسیار ممتازی به روز 13 آبان اضافه شده است و الآن معنایی خاص بخشیده و آن تقارن 13 آبان امسال با روز بزرگ عاشورا است.
 
آب‌خضر در پایان تأکید کرد: امیدوار هستیم روز 13 آبان امسال با تکریم عاشورای حسینی و به برکت 45 شهید گمنام حاضر در مراسم، روز باشکوه دیگری در تقویم پر افتخار انقلاب اسلامی ثبت شود و لازم است از همه دستگاه‌ها و نهادهایی که کمک کردند تا این روز باشکوه رقم بخورد تقدیر و تشکر کنم.
 
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار