امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۱۰:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 122988
تاریخ انتشار: ۱۰ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۰۲
تعداد بازدید: 19
  به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، هوشنگ فلاحتیان در جمع خبرنگاران در خصوص وضعیت واگذاری شرکت‌های توزیع برق، گفت: وزارت ...

  به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، هوشنگ فلاحتیان در جمع خبرنگاران در خصوص وضعیت واگذاری شرکت‌های توزیع برق، گفت: وزارت نیرو مصر است وضعیت شرکت‌های توزیع برق را تعیین تکلیف کند بنابراین واگذاری این شرکت‌ها طی چند جلسه در هیأت واگذاری و سازمان خصوصی‌سازی مورد بررسی قرار گرفت.

وی افزود: واگذاری شرکت‌های توزیع در شرایطی که قیمت فروش برق با قیمت تکلیفی برق و مابه‌التفاوت آن پرداخت نمی‌شود، شرکت‌های توزیع برق دچار مشکل می‌کنند.

وی افزود: با واگذاری شرکت‌های توزیع برق به بخش غیردولتی دارایی‌های شرکت‌های توزیع برق که کمتر از 10 هزار میلیارد تومان است با حساب دفتری، به 50 هزار میلیارد تومان قیمت‌گذاری شده و افزایش می‌یابد پس با تجدیدنظر در قیمت‌گذاری شرکت‌های توزیع برق، نهایتاً موجب افزایش هزینه‌های شرکت‌های توزیع برق می‌شود.

فلاحتیان تاکید کرد: پس اگر مابه‌التفاوت قیمت تکلیفی برق و شرکت‌های توزیع پرداخت نشود آنها دچار مشکل اساسی می‌شوند پس این موضوع در هیأت واگذاری و سازمان خصوصی‌سازی مطرح شده تا تصمیم نهایی را در کمیسیون اقتصادی دولت گرفته شود.

فلاحتیان در خصوص این سوال که گفته می‌شود که تولید برق در کشور بسیار بالاست بنابراین اگر برق وارد کشور شود مناسب‌تر است، گفت: این مسائلی که عنوان می‌شود دقیق نبوده و کارشناسی نیست، ایران در حال حاضر ارزان‌ترین برق منطقه را به مشترکان ارائه می‌دهد بنابراین قیمت فروش برق ایران ارزان‌ترین نسبت به برق کشورهای همسایه است.

فلاحتیان ادامه داد: تبدیل انرژی در نیروگاه‌های ایران کمتر از نیروگاه‌های سایر کشورهاست بنابراین متوسط فروش برق کشورهای پیرامونی به ازای هر کیلووات ساعت 10 سنت دلار است در حالیکه این عدد در نیروگاه‌های کشور کمتر از 2 سنت دلار صورت می‌گیرد.

به گفته وی، فرآیند تولید برق در کشور به طور متوسط 80 تومان است.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها