امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۸:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 122996
تاریخ انتشار: ۱۰ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۰۳
تعداد بازدید: 116
آیت‌الله سید احمد خاتمی عضو مجلس خبرگان رهبری در گفت‌و‌گو با خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،  درباره جزئیات اجلاس خبرگان ...

آیت‌الله سید احمد خاتمی عضو مجلس خبرگان رهبری در گفت‌و‌گو با خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،  درباره جزئیات اجلاس خبرگان رهبری در اسفند ماه اظهار داشت: اجلاس خبرگان با تلاوت آیاتی از کلام‌الله مجید آغاز می‌شود و نایب‌رئیس اول که به عنوان ریاست فعلی خبرگان رهبری است، نطق خواهد داشت و پس از نطق ایشان ناطقین قبل از دستور سخنرانی می‌کنند و سپس کمیته 5 نفره تدوین بیانیه تشکیل می‌شود.

عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: پس از این روند اعلام می‌شود که دستور مجلس خبرگان انتخاب رئیس مجلس خبرگان است و آقایانی که کاندیدا هستند، نام خود را بگویند اما من در این 16 سالی که در خبرگان هستم ندیده‌ام که یک نفر از این بزرگان گفته باشد اسم مرا بنویسید اما اعضای مجلس اسامی را می‌برند و آن آقا یا می‌گوید آماده‌ام یا اظهار عدم آمادگی می‌کند.

*رئیس مجلس خبرگان رهبری نیمه اول اسفندماه مشخص می‌شود

آیت‌الله خاتمی درباره زمان برگزاری اجلاسیه مجلس خبرگان رهبری از برگزاری این اجلاس در اوایل اسفند ماه سال جاری خبر داد و گفت: حدس می‌زنم که نیمه اول اسفند ماه این اجلاس برگزار شود.

وی درباره حد نصاب برای انتخاب رئیس مجلس خبرگان گفت: نصف به علاوه یک از اعضا باید رای دهند تا شخص مذکور به عنوان رئیس مجلس خبرگان رهبری انتخاب شود.

وی گفت: حضرات آیات هاشمی شاهرودی، جنتی، محمد یزدی، موحدی کرمانی برای ریاست خبرگان مطرح هستند و برخی از دوستان هم به آیت‌الله هاشمی رفسنجانی تمایل دارند.

عضو هیات رئیسه مجلس خبرگان تصریح کرد: برخی از روزنامه‌‌ها اسم آیت‌الله امامی کاشانی را نیز برای ریاست خبرگان مطرح کرده‌اند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها