امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۰۴:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 122998
تاریخ انتشار: ۱۰ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۰۳
تعداد بازدید: 206
  حامد علامتی، دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در خصوص برنامه‌های

  حامد علامتی، دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در خصوص برنامه‌های روز 13 آبان اظهار داشت: امسال سیزده آبان مصادف با روز عاشوراست و فرصت مناسبی است تا ما در بخش تربیت حماسی دانش‌آموزان کار کنیم.

وی ادامه داد: تلاقی سیزده آبان با عاشورا یادآور استکبار ستیزی و ظلم‌ستیزی و مبارزه با استکبار است و برنامه‌های مختلفی برای آن در نظر گرفتیم.

علامتی افزود: در ایام محرم، روحانیونی را به مدارس سراسر کشور کشور با دو هدف تبیین فرهنگ عاشورا و قیام امام حسین (ع) و تبیین فلسفه 13 آبان اعزام کردیم و در قالب سخنرانی و پرسش و پاسخ این برنامه‌ها انجام می‌شود.

دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان یادآور شد: برگزاری هیأت دانش‌آموزی انصار المهدی در مدارس سراسر کشور به همراه دستجات عزاداری در شهرها، برگزاری محافل انس با شهدای دانش‌آموز، توزیع پوسترها، کتیبه‌ها و محصولات فرهنگی متناسب با محرم و 13 آبان، برگزاری نمایشگاه استکبار ستیزی با موضوع "چرا مرگ بر آمریکا" در مدارس متوسطه کشور از جمله برنامه‌ها بوده که در حال انجام است.

وی اضافه کرد: در دهه اول محرم متناسب با فرهنگ بومی و منطقه‌ای و در سراسر کشور دستجات عزاداری دانش‌آموزی با شعار «هیهات من‌الذله» برقرار است و روز عاشورا که مقارن با 13 آبان است، دانش‌آموزان در قالب هیأت‌های دانش‌آموزی عزاداری می‌کنند و شعارهای «مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر اسرائیل» و «مرگ بر انگلیس» سر می‌دهند و با آرمان‌های امام و رهبری و نظام، تجدید بیعت می‌کنند.

علامتی خاطرنشان کرد: پیش‌بینی می‌کنیم امسال پرشورتر از سال گذشته تظاهرات 13 آبان برگزار شود و برنامه‌ها به نماز شهر عاشورا ختم خواهد شد و در تهران نیز از ساعت 9:30 صبح روز عاشورا مقابل لانه جاسوسی سابق آمریکا، تظاهرات و عزاداری برگزار می‌شود و مداحی و قرائت بیانیه انجام خواهد شد و ایستگاه‌های صلواتی نیز برپا می‌شود و دانش‌آموزان در قالب هیأت‌ها حضور پیدا می‌کنند.

دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان تصریح کرد: در شهرها و مراکز استان‌ها نیز به همین روال و متناسب با تصمیمات شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در روز عاشورا، دانش‌آموزان در محل‌های تعیین شده حضور پیدا می‌کنند.

علامتی خاطرنشان کرد: اعتقاد داریم همه موفقیت و دستاوردهای نظام مدیون فرهنگ عاشوراست و الان نیز به جهت حساسیت جهان اسلام و منطقه و بحث دیپلماسی، حضور جوانان، نوجوانان و مردم در تظاهرات عاشورایی 13 آبان پشتوانه محکمی برای دولتمردان نظام خواهد بود و تقارن عاشورا و 13 آبان امسال یعنی سالی که باید نسبت به سال‌های گذشته بیشتر به موضوع شهدای دانش‌آموز بپردازیم.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها