امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۱:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 123023
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۶
تعداد بازدید: 46
نوذر شفیعی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره به ...

نوذر شفیعی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره به اظهارات جدید جان‌کری وزیر خارجه آمریکا درباره فعالیت‌های هسته‌ای ایران که گفته بود «ایران چهار مسیر برای رسیدن به بمب اتمی دارد و ما جلوی هر چهار مسیر را خواهیم بست؛ فردو، نطنز، (آب سنگین) اراک و اقدام مخفیانه»، اظهار داشت: اگر کشوری به دنبال بمب اتمی باشد، نیاز به پنهان‌کاری ندارد، مانند کره شمالی که به دنبال بمب اتمی بود و هیچ پنهان‌کاری نیز در این زمینه انجام نداد و گفت که برای موازنه قدرت در کره، به بمب اتمی مجهز می‌شوم.

وی افزود: کشور پاکستان هم به دنبال بمب اتمی بود و برای موازنه قدرت با هندوستان، به بمب اتمی مجهز شد، یا رژیم صهیونیستی که دارای بمب اتمی است.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ادامه تصریح کرد: اگر ایران بخواهد به دنبال ساخت بمب اتمی باشد نیاز به پنهان‌کاری نیست، ما به چند دلیل مهم به دنبال ساخت بمب هسته‌ای نیستیم که مهمترین این دلایل فتوای مقام معظم رهبری در این زمینه است که بمب هسته‌ای را حرام دانستند، مشکل آمریکایی‌ها این است که جایگاه فتوا نزد مسلمانان را نمی‌دانند.

شفیعی بر همین اساس یادآور شد: به لحاظ تاریخی تجربیات تلخی از سلاح‌های کشتار جمعی داشته‌ایم، زمانی که صدام در جنگ تحمیلی 8 ساله از سلاح‌های شیمیایی استفاده کرد، این سلاح‌های کشتار جمعی جان انسان‌های بی‌گناه و هر جاندار دیگری را می‌گیرد.

وی اضافه کرد: ایران برای دفاع از مرزهای جغرافیایی خود و بازدارندگی نیازی به بمب هسته‌ای ندارد، ما با همین سلاح‌های متعارف هم می‌توانیم از خودمان دفاع کنیم.

نماینده ممسنی در مجلس در پایان تصریح کرد: اینگونه اظهارات وزیر خارجه آمریکا آن هم در آستانه مذاکرات هسته‌ای، تنها وقت تلف کردن است، آمریکایی‌ها همواره بر اساس معیارهای ذهنی خودشان عمل می‌کنند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها