امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۹:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 123024
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۶
تعداد بازدید: 33
نادر قاضی‌پور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ارومیه اظهار داشت: عدالت به معنای واقعی در منابع مالی بین استان‌‌های مختلف سراسر کشور رعایت شده و ...

نادر قاضی‌پور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ارومیه اظهار داشت: عدالت به معنای واقعی در منابع مالی بین استان‌‌های مختلف سراسر کشور رعایت شده و در راستای توسعه متوازن همه مناطق ایران اسلامی گام‌های بلندی باید برداریم.

وی با اشاره به اینکه مناطق غنی کشورمان سالیان طولانی از منابع کافی برخوردار هستند، افزود: در راستای رسیدگی به مشکلات و نیازهای مناطق محروم کشومان و نقاط مرزی ایران اسلامی گام برداشته شود، که در این راستا باید برای بهره‌برداری از ظرفیت‌های نهفته بین مردم  اقدام کرد.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به قرار گرفتن در دهه نخست ماه محرم، فرا رسیدن سالروز شهادت سالار شهیدان امام حسین (ع)، تاسوعا و عاشورای حسینی ادامه داد: از معنویت نهفته در این ایام برای تشویق مردم جهت حضور در فعالیت‌های خیرخواهانه باید حداکثر استفاده را کرد.

قاضی‌پور با اشاره به اینکه مردم نیکوکار استان را باید به سمت مسجدسازی ترغیب کنیم، یادآوری کرد: معتقد هستیم که نباید مساجد کشورمان دولتی شوند، چرا که در غیر این صورت آخوندها درباری شده و جیره‌خوار دولت می‌شوند.

وی با اظهار به اینکه برای ساخت و تجهیز مساجد مناطق مختلف به ویژه روستاها و مناطق محروم دولت و خیران باید وارد عمل شوند، اضافه کرد: مدرسه‌سازی و مسجدسازی از جمله سنت‌های نیکویی به شمار می‌رود، که بیش از پیش باید مردم را برای قدم برداشتن در این زمینه ترغیب کنیم.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در مناطق روستایی و شهری انسان‌‌های خیر در 40 یا 50 سال گذشته زمین برای مدرسه‌سازی اهدا کرده‌اند، گفت: ولی با گذشت زمان و بعد از پیروزی رسیدن انقلاب اسلامی ایران این مدارس تخریب شده و تغییر کاربری یافته‌اند.

وی با اظهار به اینکه مساجد هرگز تخریب نشده و تغییر کاربری پیدا نمی‌کند، بیان داشت: گاه یک مسجد ساخته شده و بارها بازسازی، مرمت و تعمیر می‌شود، بنابراین کمک‌های مردمی را به این سمت و سو باید سوق داد.

قاضی‌پور خاطرنشان کرد: در سالیان گذشته سه برادر در باکو زندانی شده و برای بازگشت به وطن خود ارومیه ساخت سه عمارت را نذر می‌کنند، که بعد از آزادی از بند بیگانگان به وطن خود برگشته، هر کدام از آنها حمام، سردخانه واقع در 9 پله و مسجد ساخته‌اند.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: هر کدام از آنها تخریب و تغییر کاربری پیدا کرد، اما مسجد لطفعلی خان ارومیه چند نوبت بازسازی و مرمت شده و همچنان محل اجتماع مومنان و نمازگزاران ارومیه بوده و در  مناسبت‌های دینی، ملی و میهنی مراسم‌های مختلفی در آن برگزار می‌شود.

انتهای پیام/61002/س40

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها