امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۰۵:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 12303
تاریخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۱۰
تعداد بازدید: 95
به گزارش فارس به نقل از ایندیاتایمز، سیسکو در مطالعه‌ای روی 3800 استرالیایی دریافت که 90 درصد گروه افراد زیر 30 سال به گوشی هوشمند خود اعتیاد دارند و ...

به گزارش فارس به نقل از ایندیاتایمز، سیسکو در مطالعه‌ای روی 3800 استرالیایی دریافت که 90 درصد گروه افراد زیر 30 سال به گوشی هوشمند خود اعتیاد دارند و زمانی که تلفن همراهشان را در کنار خود نمی‌بینند بسیار دلواپس و نگران می‌شوند.

"کوین بلوچ"(Kevin Bloch) مدیر مرکز فناوری سیسکو در این خصوص توضیح داد: «این اتفاق به صورت ناخودآگاه رخ می‌دهد و از هر 5 کاربر یک نفر هنگام رانندگی پیامک تایپ می‌کند. این‌ها نشانه‌هایی از رفتارهای اعتیادآور است که ما آن‌ها را مشاهده می‌کنیم».

بلوچ در ادامه گفت: «برای بسیاری از افرادی که زیر سن 30 سال به سر می‌برند، گوشی هوشمند به ابزاری برای اعتیاد آن‌ها تبدیل شده است؛ از لحظه‌ای که از خواب بیدار می‌شوند و تا لحظه‌ای که به خواب می‌روند».

دکتر "مایکل کار-گرِگ"(Michael Carr-Gregg) مشاور دولت کوئینزلند در حوزه امنیت رایانه‌ای نیز در این باره اظهار داشت: «این علاقمندی وافر به گوشی هوشمند می‌تواند به صورت همزمان توانگر و فلج‌کننده باشد».

وی اضافه کرد که این افراد دست‌کم هر 10 دقیقه یک بار سراغ گوشی خود می‌روند و آن را برای دریافت پیامک‌، پست الکترونیکی یا خبری در شبکه‌های اجتماعی بررسی می‌کنند. این مسئله نشان می‌دهد که هر یک از افراد یاد شده روزی 96 بار سراغ گوشی خود می‌رود؛ به شرط آنکه 8 ساعت از شبانه روز را برای خوابیدن کم کنیم.
انتهای پیام/ح
برچسب ها:
آخرین اخبار