امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۶:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 123042
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۶
تعداد بازدید: 17
به گزارش حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام صبح امروز به ریاست آیت‌الله هاشمی رفسنجانی تشکیل شد. پیگیری

به گزارش حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام صبح امروز به ریاست آیت‌الله هاشمی رفسنجانی تشکیل شد.

پیگیری بررسی موضوع حل معضل عزل و نصب رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران که کلیات آن قبلاً در مجمع تشخیص مصلحت نظام به تصویب رسیده بود، در جلسه امروز ادامه یافت و جزئیات آن به تصویب رسید.

در ادامه جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام که علاوه بر اکثریت اعضا، سران قوای مقننه و قضائیه، معاون اول رئیس جمهور، رئیس کل بانک مرکزی و معاون حقوقی رئیس جمهور نیز حضور داشتند، موضوع بررسی جزئیات حل معضل عزل و نصب رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی پیگیری شد و پس از بحث و بررسی جامع اعضا، موارد ذیل به عنوان ویژگی‌ها و صلاحیت‌های رئیس کل بانک مرکزی به تصویب رسید:

الف: کفایت علمی (داشتن دکترا در یکی از رشته‌های اقتصادی، پولی و مالی)

ب: کفایت تجربی (داشتن 7 سال تجربه در سطوح سیاستگذاری و مدیریتی در حوزه‌های اقتصادی، پولی و مالی و یا 5 سال تجربه مدیریتی در حوزه‌های تخصصی بانک مرکزی، مدیرکل به بالا)
ج: داشتن حسن شهرت و توانایی انجام وظایف
د: نداشتن سابقه محکومیت مؤثر کیفری
ه: نداشتن تخلف مالی گسترده

در بخش بررسی و تشخیص نصب و شرایط عزل مقرر شد با پیشنهاد وزیر امور اقتصادی و دارایی و تأیید هیأت دولت، رئیس جمهور تأیید و در مورد صدور حکم رئیس کل بانک مرکزی اقدام نماید.

- دوره زمانی تصدی رئیس کل بانک مرکزی 5 سال خواهد بود و انتخاب مجدد وی بلامانع است.

تبصره: رئیس جمهور جدید در ابتدای دوره می‌تواند بر طبق روال این قانون، رئیس کل بانک مرکزی را که بیش از یک سال دوره تصدی وی باقی مانده باشد، تغییر دهد.

ادامه این بحث در جلسه آینده مجمع پیگیری خواهد شد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها