امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۲:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 123049
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۶
تعداد بازدید: 66
به گزارش حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمدرضا عارف در دیدار اعضای «جماعت دعوت و اصلاح ایران» که از تشکلهای مدنی جامعه اهل سنت است ...

به گزارش حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمدرضا عارف در دیدار اعضای «جماعت دعوت و اصلاح ایران» که از تشکلهای مدنی جامعه اهل سنت است با بیان اینکه قومیت در کشور ما یک فرصت و مزیت محسوب می‌شود،گفت: قومیت‌ها می‌توانند امنیت ایجاد کنند و تهدید نیستند. ذهنیت برخی مردم و اقوام که احساس تبعیض و عدم امنیت می‌کنند، بسیار بد است و باید احساس تبعیض از جامعه برداشته شود و همه مردم و اقوام باتوجه به جهت گیری‌های نظام و اصول قانون اساسی احساس برادری و برابری کنند.

وی با اشاره به اصول مترقی فصل سوم قانون اساسی عمل به این اصول از سوی مسئولان و مردم را زمینه ساز وحدت و همدلی بیشتر در کشور دانست و تاکید کرد: انقلاب اسلامی  ایران با وحدت و همدلی همه اقشار مختلف مردم پیروز شد و رمز پیروزی انقلاب وحدت و همدلی همه نیروها، اقوام و جریانات سیاسی مختلف بود و ماندگاری انقلاب اسلامی نیز به برکت وحدت  مردم و مسئولین است نباید در خانواده انقلاب بخاطر برخی سوء تفاهم ها و اختلاف نظرها فاصله بیافتد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با انتقاد از برخی اظهار نظرها  که شهروندان جامعه را به شهروند درجه یک و دو تقسیم بندی می‌کنند،خاطرنشان کرد: در جمهوری اسلامی ایران همه شهروندان ،شهروندان درجه یک محسوب می‌شوند  برادران و خواهران  اهل سنت هم شهروندان درجه یک محسوب می شوند و اگر اظهارنظر خلافی هم در این خصوص صورت می‌گیرد کج سلیقی است و نباید به حساب نظام گذاشت.

عارف با بیان اینکه دین اسلام بر اعتدال و میانه روی تاکید دارد ،خاطرنشان کرد: تفکرات تند و افراطی که اکنون در بخش‌هایی از جهان اسلام مشاهده می‌شود باعث آسیب به وحدت و همبستگی ملت‌های مسلمان می‌شود ظهور گروه‌های خشونت طلب همچون داعش به دلیل فهم نادرست از دین اسلام است  و  اهل سنت و اهل تشیع هردو مورد هجمه گروه های افراطی هستند.

وی در پایان با اشاره به نقش موثر تشکلهای مدنی در ترویج اسلام رحمانی به اعضای جماعت دعوت و اصلاح توصیه کرد با حفظ هویت خود  همصدا با دیگر نهادهای مدنی  مبلغ خوبی برای ترویج اسلام رحمانی و همبستگی ملی باشند.

در  ابتدای این دیدار «لقمان ستوده» مدیر امور بین الملل جماعت دعوت و اصلاح ایران گزارشی از فعالیت‌های تشکل متبوع خود ارائه کرد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها