امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۰:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 123054
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۶
تعداد بازدید: 60
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، به نقل از وزارت بهداشت، حسن هاشمی، امروز در نشست امضای تفاهمنامه با وزیر آموزش و پرورش که امروز در ستاد ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، به نقل از وزارت بهداشت، حسن هاشمی، امروز در نشست امضای تفاهمنامه با وزیر آموزش و پرورش که امروز در ستاد مرکزی وزارت بهداشت تشکیل شد، این جلسه را یکی از بهترین و باارزش ترین جلسات وزارت بهداشت دانست و گفت: همه ما ارزش زیادی برای دانش، معلمان، مدرسان و جامعه آموزش و پرورش قائل هستیم و به نوعی دست آموز این جامعه گرانقدر محسوب می شویم.
 
هاشمی با اشاره به اینکه در حوزه اخلاق نیز می توانیم با بهره گیری از حوزه آموزش و پرورش، حداکثر بهره را ببریم، افزود: در حال حاضر تعداد 13 میلیون نفر دانش آموز در حال تحصیل هستند که با احتساب خانواده های آنها با نیمی از جمعیت کشور مواجهه مستقیم داریم و می‌توانیم با آموزش آنها در حوزه مهم پیشگیری، بسیار اثربخش عمل کنیم.
 
به گفته وی آمار 15 درصدی چاقی در بین دانش آموزان یک آمار نگران کننده است که در آینده گرفتاری های زیادی را برای حوزه بهداشت و درمان ایجاد خواهد کرد. بنابراین باید از هم اکنون در پیشگیری از شیوع بیماری های غیرواگیر ناشی از چاقی و اضافه وزن در دانش آموزان اقدام کنیم.
 
هاشمی بر جدیت و استمرار عملیاتی کردن برنامه هایی که در این حوزه تعریف و طراحی می شود تأکید کرد و گفت: وزارت بهداشت در کنار آموزش و پرورش در حوزه سلامت دانش آموزان باید در گستره وسیعتری اقدام کند و خروجی این همکاری ها فراتر از صرفاً صدور یک کارت سلامت الکترونیک باشد.
 
وی افزود: در خصوص مباحثی چون معضلات اجتماعی، اعتیاد، دخانیات، الگوی تغذیه و کم تحرکی می‌توانیم به طور مشترک در ۲ وزارتخانه مشکلات را پیگیری کنیم و گرفتار بخشی نگری بخصوص در حوزه اعتبارات نشویم.
 
وزیر بهداشت در خصوص بحث تغذیه در بوفه های مدارس گفت: یکی از اهداف مهم باید حذف سوسیس، کالباس، نوشابه، سرخ کردنی ها، چیپس و پفک از بوفه مدارس باشد. متاسفانه ما در رسانه ها در خصوص حذف این کالاهای زیانبخش مصاحبه می کنیم اما اتفاقی نمی افتد به طوری که داخل بوفه ها مثل سابق است.
 
هاشمی در خصوص ریشه کنی بیماری ها از دوران مدرسه خاطرنشان کرد: بسیاری از بیماری ها مثل پوکی استخوان، از دست دادن دندان ها و گرفتگی عروق قلب ریشه در دوران کودکی دارند بنابراین فرهنگ تغذیه را از همین دوران باید نهادینه کنیم.
 
وی با تأکید بر راه اندازی پروژه همیار سلامت افزود: همیار سلامت باید عملیاتی شود و هر خانه‌ای باید یک همیار سلامت داشته باشد و در این خصوص باید مشوق هایی را نیز تعریف کنیم.
 
هاشمی گفت: باید تمام تلاشمان بر نهادینه کردن بحث پیشگیری و تقویت و صرف هزینه در حوزه بهداشت باشد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها