امروز : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۰۲:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 12306
تاریخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۱۰
تعداد بازدید: 111
به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مسعود درخشان استاد اقتصاد دانشگاه علامه و عضو کمیته اقتصادی سعید جلیلی در همایش ...

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مسعود درخشان استاد اقتصاد دانشگاه علامه و عضو کمیته اقتصادی سعید جلیلی در همایش دانشگاهیان و نخبگان حامی جلیلی در دانشگاه تهران ظهر امروز گفت: در وضعیت کنونی قطعا انسجام و تقویت نظام سیاسی و اقتصادی و به ویژه افزایش بهره‌وری در ساختار اداری کشور، بسیار مهم است.

وی افزود: سیاست‌‌های کلان اقتصادی باید با رهنمودهای مقام معظم رهبری همسو شود و با عزمی راسخ اجرایی شود و دستگاه اجرایی کشور باید همت کند که نظام کارشناسی را فعال کند. 

استاد اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی خاطرنشان کرد: اگر از جلیلی حمایت می‌کنیم به این دلیل است که بر این باوریم که کاستی‌های فعلی در عدم اجرایی کردن رهنمودهای اقتصادی مقام معظم رهبری، توسط وی اجرایی خواهد شد.

درخشان با بیان ویژگی‌هایی از سعید جلیلی در جهت اجرایی کردن فرمایشات مقام معظم رهبری، افزود: عملکرد ایشان کاملا روشن است و نشان از حرکت در مسیر رهنمودهای مقام معظم رهبری دارد، مثلا پیگیری اقتصاد مقاومتی و سیاست خارجه مبتنی بر فرمایشات مقام معظم رهبری که جلیلی متعهدانه و با عزمی راسخ توان خود را در این موارد نشان داده است.

وی با بیان اینکه مدیریت اجرایی کشور نیازمند فردی است که با اخلاق اسلامی رفتار کند، گفت برخورد با مسائل به صورت اخلاقی و رعایت اخلاق سیاسی یکی از ویژگی‌های اصلی آقای جلیلی است و در وضعیت کنونی کشور نیازمند اخلاق و رفتار سیاسی در مدیریت اجرایی  کشور است.

استاد اقتصاد دانشگاه علامه، خاطرنشان کرد: حرکت بر اساس رهنمودهای رهبری و دارا بودن اخلاق سیاسی به تنهایی کافی نیست و در وضعیت کنونی که وضعیتی بسیار پیچیده‌ است به رئیس‌جمهوری نیاز داریم که به مسائل داخلی و خارجی متناسب با شان دین، اشراف کامل داشته باشد و آن را اجرایی کند.

وی تصریح کرد: دارا بودن این سه ویژگی، یعنی حرکت بر اساس رهنمودهای رهبری در عمل و دارا بودن اخلاق سیاسی و اشراف کلان به مسائل بین‌المللی و داخلی نشان از اصلح بودن آقای جلیلی است.

درخشان بابیان اینکه، برنامه‌های پنج ساله توسعه کشور برنامه‌های خوبی بودند اما متاسفانه اجرایی نشده است که دلیل عدم اجرای آن را باید در مدیریت کلان کشور بررسی کرد، تاکید کرد: در دولت آقای جلیلی اجرای برنامه پنج ساله توسعه در دستور کار برنامه های اقتصادی قرار خواهد گرفت.

استاد اقتصاد دانشگاه علامه با اشاره به اینکه کسانی که بحث می‌کنند که رشد مقدم به عدالت است، آیا اصلا این دو مفهوم را می‌شناسند؟ خاطرنشان کرد: مباحث کلیدی اقتصاد که امروز باید مورد بحث قرار گیرد فراموش شده و مباحث فریبنده جای آن را گرفته است و کسانی که در ایجاد اشتغال به شعارهای کلی اکتفا می‌کنند، عوام‌فریبی می‌کنند.

وی افزود: نکته‌ دیگر مردمی کردن اقتصاد است که یکی از اجزای اصلی اقتصاد مقاومتی است، ولی درباره اجرا کردن اصل 44 قانون اساسی آنچه باید مورد توجه قرار گیرد این است که چه ساز و کاری در اجرا باید حاکم شود و توسط چه مردمی این کار انجام خواهد شد.

استاد اقتصاد دانشگاه علامه تصریح کرد:  استراتژی‌های توسعه صنعتی و کشاورزی در دولت آقای جلیلی توسط نخبگان اقتصادی، بومی‌سازی و اجرایی می‌شود.

درخشان با بیان اینکه تحریم‌ها یک فرصت برای کشورمان است اما به شرطی که مدیریت مناسبی داشته باشیم، گفت: بیشتر بحث تحریم‌ها انتزاعی است که ناشی از ناتوانی مسئولین اقتصادی کشور است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها