امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۹:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 123065
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۶
تعداد بازدید: 21
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از وزارت بهداشت، مهرزاد حمیدی در نشست امضای تفاهم نامه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و آموزش ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از وزارت بهداشت، مهرزاد حمیدی در نشست امضای تفاهم نامه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و آموزش و پرورش ضمن بیان این مطلب گفت: یکی از اقدامات وزارت آموزش و پرورش در حوزه تربیت بدنی ایجاد سالن های ورزشی در کنار مدارس جدیدالاحداث است.
 
وی به وجود 33 هزار دبیر تربیت بدنی در مدارس سراسر کشور اشاره کرد و گفت: این تعداد مربی تربیت بدنی برای جمعیت 12 میلیون و 900 هزار  نفری دانش آموزی شاخص خوبی است اما مشکل اساسی در این حوزه کافی نبودن 2 ساعت ورزش برای دانش آموزان است که با توجه به فشردگی ساعات سایر دروس، بیشتر از این نیز سهم زنگ ورزش نخواهد بود.
 
حمیدی برگزاری المپیادهای درون مدرسه‌ای برای جمعیت 3 میلیون نفری دانش آموزان را از برنامه های وزارت آموزش و پرورش در حوزه تربیت بدنی و فعالیت فیزیکی ذکر کرد و گفت: با توجه به این که وضعیت چاقی در کشور هشدار دهنده است، این برنامه از 26 مهر امسال در مدارس کشور اجرایی شده است.
 
معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش با اشاره به تحلیل محتوای کتب درسی به لحاظ گنجاندن دروس بهداشت و پیشگیری از بیماری ها توسط این وزارتخانه پیشنهاد داد: به منظور دقیق تر بودن این آموزش ها و اعلام اعداد و ارقامی که خطرات بیماری ها را هشدار می دهد، تحلیل محتوای مشترکی بر روی کتب درسی توسط دو وزارتخانه صورت گیرد.
 
وی با تأکید بر اینکه بسیاری از بیماری هایی که در میانسالی مردم به آن مبتلا می شوند، ریشه در دوران کودکی و نوجوانی دارد، گفت: پیشنهادمان به هیات دولت و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی این است که با سرمایه گذاری ویژه در حوزه بهداشت دانش آموزان، جلوی هزینه های سنگینی را که برای درمان در بیمارستانها صرف می شود، را با آموزش و پیشگیری بگیریم.
 
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها