امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۶:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 123083
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۶
تعداد بازدید: 13
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محسن خلیلی خاطرنشان کرد: در فرآیند اجرای نظارت بر تعرفه ها که هیات وزیران در پیوست مصوبه کتاب جدید ارزش ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محسن خلیلی خاطرنشان کرد: در فرآیند اجرای نظارت بر تعرفه ها که هیات وزیران در پیوست مصوبه کتاب جدید ارزش نسبی خدمات ،سیستم های بهداشتی و درمانی را ملزم به رعایت آن نموده،سامانه جامع شکایات به‌صورت تلفن چهار رقمی 1690 تعریف شده که افراد می‌توانند از طریق آن سامانه یا از طریق معاونت درمان دانشگاهها یا سازمان نظام پزشکی یا از طریق خود سازمانهای بیمه گر پایه نسبت به نوع دریافت تعرفه پزشک یا مرکز درمانی شکایت خود را مطرح کنند.

تخلف تکرار شود؛ درجه اعتبار سنجی بیمارستان ها پایین می‌آید

وی با اشاره به تشکیل کمیته های استانی افزود: چنانچه این کمیته در خصوص تخلف تعرفه به نتیجه برسد بر حسب صلاحدید ،مورد یا موارد تخلف را به دادسرای انتظامی نظام پزشکی یا شورای حل اختلاف و یا به کمیسیون ماده11 تعزیرات حکومتی معرفی می‌کند.

خلیلی ادامه داد: اگر میزان تخلف مرکز درمانی و تکرر آن زیاد باشد می‌توان به کمیته  کشوری نظارت ارجاع داده و کمیته کشوری این صلاحیت را دارد که حتی درجه اعتبارسنجی بیمارستان را پایین بیاورد.

قائم مقام انتظامی سازمان نظام پزشکی اعضای این کمیته را متشکل از رئیس و معاون درمان دانشگاه ،رئیس نظام پزشکی مرکز استان ، دادستان انتظامی سازمان نظام پزشکی و نماینده سازمان بیمه گر اعلام کرد و گفت: نماینده انجمن علمی مربوطه یا نماینده بیمارستان خصوصی هم بدون حق رأی در این کمیته حضور دارند.

خلیلی با اشاره به اینکه تعرفه کتاب ارزش های نسبی خدمات از مهر ابلاغ و مورد استقبال اکثریت انجمن های علمی و تخصصی و بیمارستان های خصوصی قرار گرفته است تصریح کرد: بیمه های تکمیلی در خصوص تعهد پرداخت مشکل داشتند که قرارداد قبل از ابلاغ این بسته بود و توافق شد تا خرداد ماه سال  آینده که قرارداد ادامه دارد تعرفه ای کمتر از تعرفه جدید از بیماران بیمه تکمیلی گرفته شود.

تعرفه جراحی و داخلی متناسب با تورم رشد نداشته است

به گفته قائم مقام انتظامی سازمان نظام پزشکی مشکل اصلی در عدم توازن تعرفه ها بحث بیماران بستری است که در این بیماران تعرفه‌های درمانی اعم از گروه جراحی و داخلی متناسب با افزایش تورم در طول سه دهه رشد نداشته است.

وی با اشاره به اینکه سازمان نظام پزشکی در راستای انجام وظایف صنفی خود در قبال جامعه پزشکی و تامین امنیت روانی شغلی آنها به حقوق بیماران نیز توجه ویژه ای دارد ، اذعان داشت: پس از انقلاب اسلامی برای نخستین بار کتاب ارزش گذاری نسبی خدمات بر اساس عدالت بین  رشته ای تدوین شده است .

قائم مقام انتظامی سازمان نظام پزشکی افزود: با حمایتی که انجمن های علمی و بیمارستان های خصوصی نسبت به کتاب ارزش گذاری خدمات داشتند، مساله تعرفه ها ساماندهی می شود و متخلفان در هر مرکز درمانی شناخته شده و چنانچه پس از 15 آبان نیز پرونده شکایتی مشاهده شود طبق آنچه که شورای عالی نظام پزشکی به عنوان بحث حمایت از جامعه بیماران مصوب کرده است در موارد تعرفه‌ای؛دادسراها ملزم به صدور کیفر خواست هستند.

به گفته خلیلی هیات ها موظف هستند از محرومیت حکم دهند که حکم  اول تذکر شفاهی درحضورهیات مدیره،در مرحله بعد توبیخ کتبی و پس از آن حکم توبیخ با درج درنشریه نظام پزشکی است و محرومیت از طبابت نیز از سه ماه تا یکسال خواهد بو .

وی خاطرنشان ساخت: اگر دادسرا مشاهده کند در طول رسیدگی به پرونده شاکی،تخلف همچنان ادامه دارد طبق ماده 20 آیین نامه ؛محل کار را به طور موقت تعطیل خواهد کرد تا حکم قطعی صادر شود. 

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها