امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 24
۰۷:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 123085
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۶
تعداد بازدید: 14
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، به نقل از وزارت بهداشت، محمد آقاجانی در نشست وزیر بهداشت و مسئولان این وزارتخانه با مدیران عامل بیمه‌های

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، به نقل از وزارت بهداشت، محمد آقاجانی در نشست وزیر بهداشت و مسئولان این وزارتخانه با مدیران عامل بیمه‌های تکمیلی گفت: در راستای گام سوم طرح تحول نظام سلامت و اجرایی شدن کتاب جدید ارزش نسبی خدمات سلامت از بیمه‌های تکمیلی انتظار داریم که در صورت تخلفات مکرر موسسات درمانی با درخواست دستگاه های نظارتی مبنی بر قطع همکاری موقت و یا دائم بیمه با موسسه درمانی متخلف همکاری نمایند.
 
وی متذکر شد: بیمه‌های تکمیلی اطلاعات ارزشمندی را در خصوص دریافت تعرفه‌های نامتعارف از سوی موسسات درمانی متخلف در اختیار دارند که ضرورت دارد این اطلاعات در اختیار دستگاه های نظارتی گذاشته شود.
 
معاون درمان وزیر بهداشت خاطر نشان کرد: در صورت همکاری تنگاتنگ بیمه های تکمیلی با وزارت بهداشت و دستگاه نظارتی از نیمه دوم آبان به طور جدی با اجرای کتاب ارزش نسبی خدمات سلامت، شاهد برقراری انضباط جدی مالی در بیمارستان های خصوصی خواهیم بود.
 
آقاجانی همچنین با اشاره به ضرورت پرداخت بخشی از هزینه های درمانی بیماران در قالب قرارداد با بیمه‌های تکمیلی مانند گذشته و همچنان که قبل از اجرای طرح تحول نظام سلامت صورت می گرفت، تصریح کرد: بر اساس مصوبه هیات وزیران بیمه های پایه و تکمیلی مکلف به عدم کاهش تعهدات خود هستند و قرار نیست پرداخت این هزینه‌ها به مسیر یارانه سلامت منتقل شود.
 
معاون درمان وزیر بهداشت گفت: بر اساس بررسی هایی که در سامانه تجمیع اتوماسیون اطلاعات بیمارستان های کشور صورت گرفته است، بعد از اجرای طرح تحول نظام سلامت 60 تا 70 درصد بیمه‌های تکمیلی، پرداخت هزینه‌های درمانی را برای بیماران بستری در بیمارستان‌های دولتی کاهش داده‌اند و عملاً این هزینه‌ها به سهم یارانه سلامت منتقل شده است.
 
آقاجانی یادآور شد: در همین زمینه تفاهمنامه ای با کمک سندیکاهای بیمه و بیمه مرکزی آماده شده است که بر اساس آن باید پرداخت هزینه های درمانی طبق قرارداد با بیمه تکمیلی همچنان ادامه یابد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها