امروز : شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۵ - 2017 February 24
۰۲:۳۹
نمایشگاه رسانه دیجیتال
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 123089
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۶
تعداد بازدید: 50
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه، حجت الاسلام احمد شرفخانی اظهار داشت: سوگواره «احلی من ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه، حجت الاسلام احمد شرفخانی اظهار داشت: سوگواره «احلی من العسل» ویژه نوجوانان در مدارس برگزار شد که امسال برای اولین بار هماهنگ شد تا دانش آموزان در بقاع متبرکه کشور حضور یابند که در مجموع دانش آموزان کشور در  204 امامزاده و بقعه متبرکه کشور حضور یافتند.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه با اعلام اینکه امسال در قالب طرح سوگواره بصیرت عاشورایی علاوه بر برنامه‌های سخنرانی و عزاداری، برنامه‌های ویژه دیگری در نظر گرفته شده است، گفت: امسال با حضور روحانیون و کارشناسان مذهبی خیمه معرفت در 308 بقعه متبرکه و امامزادگان برپا شده است که مشاوره کودک و نوجوان، پاسخ به شبهات، تبلیغ چند رسانه‌ای و ... ارائه می‌کند.

حجت الاسلام شرفخانی افزود: پاسخگویی با مسائل شرعی و اعتقادی در 800 امامزاده کشور در حال انجام است.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه امسال در قالب سوگواره بصیرت عاشورایی ، اجرای نیت واقفان با نگاه بهره وری بیشتر و بصیرت افزایی در دستور کار قرار گرفته است، افزود : امسال قرارگاه سیدالشهدا (ع) با همین هدف در سراسر کشور ایجاد شده است که اجرای نیت واقفان را رصد می کند.

وی با بیان اینکه با اجرای امینانه نیات واقفان در قالب این طرح، 15 وقف جدید در همین ایام با نیت تعزیه داری و عزاداری امام حسین‌(ع) به ثبت رسیده است‌، گفت: اجرای دقیق نیات واقفان موجب اشتیاق مردم برای ثبت وقف های جدید می‌شود.

حجت الاسلام شرفخانی با بیان اینکه در قالب طرح سوگواره بصیرت عاشورایی بخشی از نیات واقفان در قالب کمک به هیات‌های مذهبی‌، حسینیه‌ها و مساجد اجرا می‌شود، تصریح کرد: سال گذشته در این راستا به 11 هزار هیات، مسجد و حسینیه‌ها کمک شد و امسال نیز با توجه به اولویت‌هایی از قبیل؛ رعایت شئونات عزاداری، اجرای سرفصل‌هایی چون؛ سخنرانی، قرائت قرآن، بیان احکام و ... در قالب اطعام و عزاداران و حمایت‌های مالی کمک رسانی می‌شود.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار