امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۹:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 12309
تاریخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۱۰
تعداد بازدید: 119
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، آرش بازیار با اعلام این مطلب درجمع خبرنگاران گفت:باتوجه به پتاسیل بالای حوزه ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، آرش بازیار با اعلام این مطلب درجمع خبرنگاران گفت:باتوجه به پتاسیل بالای حوزه خدمات فنی مهندسی درافزایش ارزآوری ونیزایجادفرصت های شغلی،تقویت این عرصه می تواند نقش بسیار موثری درایجاد تحرک دراقتصاد کشورداشته باشد این درحالی است که عکس این رویه فرصت های اقتصادی مستتردراین بخش را با چالش مواجه می کند.

وی درعین حال با اشاره به بی توجهی دولت به حل مشکلات فعالان این صنعت تاکید کرد:متاسفانه مسوولان تصمیم گیررغبت چندانی برای استفاده از تجارب و دستاوردهای فعالان این حوزه ندارند که این امرسبب هدررفت فرصت های موجود این حوزه می شود.
 
*بسته پیشنهادی برای تسهیل فرآیند انجام فعالیتهای خدمات مهندسی 
 
بازیار تاکید کرد:به عنوان مثال اخیرا در سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور با هدف تقویت وانتقال تجارب شرکت های برتر سمیناری در خصوص راهکارهای عملی توسعه صادرات خدمات فنی و مهندسی ساختمان برگزارشد.

وی اضافه کرد: براین اساس شرکت متبوع ما بسته پیشنهادی خود را برای تسهیل فرآیند انجام فعالیتهای خدمات مهندسی ارائه داد که با واکنش سرد مسوولان مواجه شد.

وی در توضیح یکی ازبندهای این بسته پیشنهادی گفت:با توجه به اینکه درشرایط تحریم امکان ورود درآمدهای نفتی به کشور مهیا نیست،پیشنهاد شد که از ظرفیت بخش خصوصی برای بازگرداندن درآمدهای نفتی بلوکه شده با ارزش افزوده ازطریق سرمایه گذاری درآمد نفتی درکشورهای مانند چین،هند و..استفاده شود.

بازیار تاکید کرد: بخش خصوصی باتوجه به فقدان محدودیتهای مرتبط با تحریم در قیاس با بخش دولتی ،از ظرفیت بالایی دربرقراری مراودات تجاری با جامعه بازرگانی کشورهای مختلف برخوردار است و خود به خود راهکارهای ورود ارز به کشور را جست وجو خواهد کرد.

این فعال انجمن صادرکنندگان خدمات مهندسی با اشاره به اعلام آمادگی بدنه کارشناسی شرکت متبوعش برای مذاکره با مقامات تصمیم گیر جهت تبادل تجارب کسب شده دراین حوزه گفت:دستاوردهای شرکتهای فعال درحوزه خدمات فنی مهندسی سرمایه ای است که ازطریق سالها فعالیت متمرکزو تخصصی ونیزدست وپنجه نرم کردن با شرایط سخت کاری به دست آمده است و نادیده گرفتن این تجارب به نوعی اجحاف درحق سایرشرکتهای تازه کار و نیزبدنه اقتصادی کشوراست.

مدیرعامل شرکت تک ایستا درعین حال پیشنهاد داد:با توجه به تاکید کاندیداهای ریاست جمهوری برتوسعه شرایط اقتصادی کشور،قطعا توجه به پتانسیلهای این حوزه می تواند نقش موثری درخروج از تنگناهای اقتصادی موجود داشته باشد و بااین رویکرد این شرکت آماده است که تجارب خود را به صورت رایگان دراختیارنهادهای تصمیم گیردولت آینده جهت رشد و شکوفایی اقتصادی کشورقراردهد.
انتهای پیام/ک
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها