امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۲:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 123090
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۶
تعداد بازدید: 16
به گزارش گروه آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در بیانیه کانون تربیت اسلامی در تقارن عاشورا و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی آمده ...

به گزارش گروه آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در بیانیه کانون تربیت اسلامی در تقارن عاشورا و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی آمده است: قریب چهارده قرن از حماسه عاشورا می‌گذرد. هر چند در این سال‌ها همواره مراسم محرم و کربلا و قیام حضرت سیدالشهدا(ع) با شکوه هرچه تمام برگزار شده اما طی سال‌های اخیر، گسترش فرهنگ عاشورا شتابی حیرت‌انگیز یافته و نه تنها در کشورهای اسلامی که در عرصه بین‌المللی هم نگاه استکبار ستیزان و مظلومان جهان را به خویش معطوف ساخته‌است، گویی هر سال فرهنگ عاشورا، جلوه‌ای تازه از جذابیت‌های خویش را به نمایش می‌گذارد تا ثابت شود که فریاد یاور طلبی آن حضرت نه تنها در گذر زمان به فراموشی سپرده نشده بلکه اینک لبیک گویانی بی‌شمار در گستره عالم دارد؛ چندان که طی این چند سال حتی کودک شیرخواره آن حضرت هم توانسته است قلب صدها میلیون ما در را تحت تأثیر شهادت جانگداز خویش قرار دهد.

این بیانیه می‌افزاید: در روند گسترش پرشتاب فرهنگ عاشورا، امسال نسبت به سال گذشته مراسم تعظیم حماسه حسینی بسیار باشکوه‌تر از سال‌های گذشته در کشور ما و دیگر کشورها در حال برگزاری است و تقارن روز عاشورا با روز ملی مبارزه با استکبار جهانی، موجب شده‌ است که ضمیر مرجع خویش را آسان‌تر بیابد و خونخواهان مظلومیت امام حسین(ع) تنفر خویش را از آمریکا به عنوان نماد یزید و یزیدیان رساتر فریاد بکشند.

نظام جمهوری اسلامی ایران که برپایی خویش را مدیون پیروی از مکتب حضرت سید‌الشهدا(ع) است و در 35 سال حیات خود، با هدایت امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی، بر این رهروی پایمردی کرده‌ است، در شرایط کنونی افتخار دارد که توانسته است در گسترش فرهنگ عاشورا بقدر توان ادای وظیفه نماید. چندان که مردم دیگر کشورها، خصوصاً کشورهای اسلامی نیز به تدریج در این وادی گام می‌نهند و علیه ظلم و ستم برمی‌آشوبند.

در ادامه این بیانیه آمده است: از برکت تمسک به مکتب عاشوراست که جمهوری اسلامی ایران عظمتی روزافزون در جهان یافته‌ است و تحلیل‌گران غربی با نگرانی ابراز می‌دارند که ایران پس از نفوذ فکری و تأثیرگذاری بر سوریه و لبنان و عراق، یمن را نیز تحت تأثیر اندیشه خویش قرار داده است.

به اعتبار عنایات حضرت سیدالشهدا(ع) بر ملت ایران است که رئیس جمهور آمریکا به عنوان سردمدار نظام سلطه و استکبار جهانی، ناچار به خضوع در برابر عظمت ایران می‌شود و به شیوه‌های گوناگون، از جمله نوشتن نامه برای رهبر معظم انقلاب اسلامی، می‌کوشد خود را به ایران نزدیک و آرزو کند که با همکاری ایران مسائل منطقه حل شود.

اما ملت ایران هوشیارتر از آن است که فریب این برخوردهای دوگانه را بخورد و تقاضاهای پنهانی دشمن از طرفی و زورگویی‌های رسانه‌ای وی از طرف دیگر را باور کند اصولاً در شرایطی که ایران کارآمدی فرهنگ عاشورا را در مبارزه با توطئه‌های آمریکا و سلطه‌گران غرب اثبات کرده‌ است، چه دلیلی دارد که تحت تأثیر این فریب‌ها و فشارها قرار بگیرد؟! در ادامه این بیانیه آمده است: برخی سیاستمداران داخلی هم که ساده اندیشانه به عنایات استکبار جهانی دل‌خوش کرده‌اند بدانند که نظام قدرتمند جمهوری اسلامی ایران تحت فشار آنان از خط قرمزها عبور نخواهد کرد و در دفاع از کلیه حقوق خویش و از جمله حق هسته‌ای تا آخر خواهد ایستاد.

کانون تربیت اسلامی در روز عاشورا، همراه با فرهنگیان، دانش‌آموزان و تمام مردم انقلابی کشور، بار دیگر "مرگ بر آمریکا" را در لبیک به ندای "هیهات منّا الذلّه" حضرت سید الشهدا فریاد خواهد کشید.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها