امروز : دوشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 23
۰۲:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 123094
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۶
تعداد بازدید: 21
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، این جوایز به برترین مقالات در بخش های سخنرانی، ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، این جوایز به برترین مقالات در بخش های سخنرانی، پوستر و برترین فعالیت‌ها در کمیته های دانشجویی و دانش آموزی این کنگره، تعلق گرفت.

بر اساس این گزارش، در بخش پوستر کنگره، آتنا رحیمی جایزه طلا، زهرا میرمحمد صادقی و گلاره وهاب‌زاده جایزه نقره، نجار و افشین خلیلی جایزه برنز را دریافت کردند، همچنین کلثوم طیبی و علی محمد کمالی نیز به لوح افتخار این بخش دست یافتند.

در بخش سخنرانی، به مقالات حسین جعفری جایزه طلا، سید علیرضا طلایی و فرشته آزادی جایزه نقره، عادل کاشفی و اعظم عسگری جایزه برنز و به نیما ارباب شیرانی و سعید رضا خردپیشه نیز لوح افتخار تعلق گرفت.

در بخش دیگری از این مراسم، به برترین فعالیت‌ها در کمیته‌های دانشجویی و دانش آموزی، 24 لوح تقدیر و همچنین 2 سکه بهار آزادی از سوی شرکت صنایع داج، به دانشجویان فعال در فعالیت دانشجویی «نوروگیم» اعطا شد.

کمیته دانشجویی کنگره علوم اعصاب پایه و بالینی، با برگزاری برنامه «نورو ویکند»، محلی بود برای ایده پردازی و طرح ایده های نو از سوی دانشجویان دانشگاههای مختلف که در این کنگره شرکت کرده بودند و از میان این ایده‌ها، ایده های عملی و کاربردی، انتخاب شد تا طی 2 روز بعد با عضوگیری از رشته‌های مربوط به آن، ایده پرورش یافته و اجرایی شود، که نوروگیم نیز یکی از این ایده ها بود که در روز سوم کنگره، در حضور شرکت کنندگان به اجرا درآمد.

تیمی از دانشجویان با طرح ایده‌ای با نام نوروگیم، چگونگی عملکرد مغز در حین بازی رایانه‌ای را اجرا و مورد بررسی قرار دادند. این تیم که متشکل از دانشجویان پزشکی، علوم اعصاب، توانبخشی و فنی – مهندسی بودند، در حضور شرکت کنندگان، دبیر علمی بخش پایه و رییس کنگره که در این برنامه حضور داشتند، ارتعاشات و سیگنال‌های مغزی 2 تن از دانشجویان را که در حین بازی فوتبال از طریق رایانه بودند، ضبط و پخش کردند و جالب توجه بود که با گل زدن یا حرکت‌های حساس و هیجانی از سوی هر یک از بازیکنان، تغییرات سیگنال های مغزی به شدت قابل مشاهده بود. در پایان اجرای برنامه «نوروگیم» توسط دانشجویان، به 2 تن از فعالترین و برترین افراد که به مرحله نهایی رسیده و در این مسابقه نیز برنده شدند، سکه بهار آزادی اهدا شد.

سومین کنگره علوم اعصاب پایه و بالینی از چهارشنبه 7 آبان سال جاری به مدت 3 روز به همت انجمن علوم اعصاب ایران، با همکاری دانشگاه‌های علوم پزشکی ایران، تهران، علوم بهزیستی و توانبخشی، ستاد علوم و فناوریهای شناختی و با حضور بیش از هزار تن از متخصصان، استادان، کارشناسان و دانشجویان رشته‌های مختلف پزشکی، علوم پایه پزشکی، توانبخشی و فنی – مهندسی در مرکز همایش‌های بین‌المللی رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد.

این کنگره طی 3 روز کار خود، با بیش از 800 مقاله در قالب سخنرانی و پوستر از مقالات علمی در حوزه علوم اعصاب، برگزاری دهها کارگاه آموزشی، پانل، و نشستهای علمی در 7 سالن و برنامه های متنوع آموزشی - علمی با رویکرد روانشناختی در بخش های دانشجویی و دانش آموزی، شرکت کنندگان را با تازه‌ترین مباحث مختلف علوم اعصاب آشنا کرد.

نتهای پیام /

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار