امروز : پنجشنبه ۶ آذر ۱۳۹۹ - 2020 November 26
۰۱:۳۳
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 1231
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۰۲:۵۲
تعداد بازدید: 245
به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، مصطفی پورمحمدی رئیس سازمان بازرسی کل کشور عصر امروز در جمع دانشجویان ...

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، مصطفی پورمحمدی رئیس سازمان بازرسی کل کشور عصر امروز در جمع دانشجویان دانشکده علوم اقتصادی و سیاسی دانشگاه شهید بهشتی تهران اظهارداشت: ما در پایان دولت فعلی قرار داریم و تا دو سه ماه آینده عمر دولت تمام می‌شود که باید دولت دیگری سر کار بیاید و تلاش شود هر کس در سطح توان خود در این حوزه فعال شود تا آینده بهتری رقم بخورد.

وی با تاکید بر اینکه در دو حوزه بین‌المللی و اقتصادی دچار مشکل هستیم، تصریح کرد: همانگونه که مقام معظم رهبری امسال را با نام «حماسه سیاسی حماسه اقتصادی» نامگذاری فرمودند،ما برای گذر از این پیچ تاریخی نیازمند یک انرژی فوق‌العاده و دو بال پرواز ایمن سیاسی و اقتصادی هستیم که حماسه سیاسی با حضور مردم شکل خواهد گرفت.

این کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود: که موتور انتخاباتی هنوز روشن نشده و حس و حال انتخاباتی هنوز به وجود نیامده است.

پورمحمدی با بیان اینکه انتخابات بحث اساسی برای کل جامعه است، گفت: انتخابات فرصتی است برای حق تعیین سرنوشت و ما باید از این حق استفاده کنیم و شما دانشجویان به عنوان نخبگان جامعه باید به مردم تمرین و آموزش استفاده از این حق را دهید و نگذارید این حق تعیین سرنوشت ضایع شود.

وی موتور محرک حماسه سیاسی را جوانان دانست و خاطرنشان کرد: در ایجاد حماسه اقتصادی نیز ما نیازمند یک انرژی فوق‌العاده هستیم که جوانان نخبه و دارای تجربه حداقلی می‌توانند در این حماسه نقش پررنگی ایفا کنند.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور در پاسخ به سؤال یکی از دانشجویان مبنی بر اینکه چه برنامه‌ای برای اداره کشور دارید، گفت: رئیس‌جمهور مسئول اجرای برنامه‌های مصور کشور است و کسی نمی‌تواند بگوید که برنامه من این است. بلکه برنامه پنجم توسط دستگاه‌های مختلف کشور تصویب شده و این برنامه‌ها باید اجرایی شود.

پورمحمدی اضافه کرد: سیاست کلی کشور تعیین شده است اما با توجه به فشارهای بین‌المللی و تشدید تحریم‌ها مدیر عالی اجرایی کشور باید با توجه به این رخدادها اولویت برنامه‌ها را تغییر دهد، البته بنده نیز امروز عصر برنامه‌های خود را منتشر خواهم کرد.
وی معتقد است که باید در فضای سیاست داخلی رفتارها، بداخلاقی‌ها،‌ کشمکش‌های آزاردهنده را پایان و کم کرد و به گفته وی رفتارها باید قانونمند شوند.

این کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه در فضای اقتصادی مبنا تولید است، اظهار داشت: تمام فرمول‌های اقتصادی تحول در این حوزه تولید است و برای تولید دو مبنا وجود دارد که ابتدا زیرساخت‌های سیستمی تولید باید تغییر یابد و دوم اینکه فضای ناسالم و فاسق را باید از میان برداشت.

پورمحمدی در خصوص حضور اصلاح طلبان در انتخابات نیز گفت: اگر اصلاح طلبان در انتخابات حضور یابند، خیلی خوب است و من از هر رقیب قدرتمندی استقبال می‌کنم و مفید می‌دانم. چرا که به نشاط انتخاباتی کمک می‌کند.

وی ادامه داد: در جریان اصولگرایی نیز تکثر وجود دارد و باید هماهنگی بیشتری اتفاق بیفتد و این تکثر نیز به این دلیل است که قانون، سیستم قدرتمند سیاسی و حزب وجود ندارد و به همین دلیل جماعت‌های گوناگون کاندیدای خود را معرفی می‌کنند؛ تلاش داریم در دو ائتلاف پیشرفت و اکثریت پس از ثبت‌نام به حداقل برسیم.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور در پاسخ به سؤال یکی از دانشجویان مبنی بر اینکه اصولگرایان باید به دلیل این مدیریت فعلی از مردم عذرخواهی کنند، گفت: من نسبت به کارهایی که خودم انجام داده‌ام از مردم عذرخواهی می‌کنم اما قرار نیست ما عوض دیگران عذرخواهی کنیم چرا که دولت مال همه اصولگرایان نبوده و خود دولت هم قبول ندارد که اصولگراست؛ در دولت نهم من گفتم دولت، دولت اصولگراست آنها به من واکنش نشان دادند و گفتند برای چه این تعبیر را به کار می‌بری؟

پورمحمدی در ادامه این جلسه در پاسخ به انتقاد تند یکی از دانشجویان که مدعی شد شما یک چهره امنیتی-اطلاعاتی هستید، گفت: اگر کسی 8 سال در یک نهاد امنیتی-اطلاعاتی با دشمن جنگید این ضعف است؟ اگر کسی برای دفاع از سرزمین به وزارت اطلاعات رفت، این ضعف است؟ من مقطعی در وزارت اطلاعات کار کردم و به زودی خواهم گفت در همان مقطع توانستیم پرونده‌ای درخشان جهش علمی را ایجاد کنیم. وزارت اطلاعات و یا سیستم‌های امنیتی فقط جای بگیر و ببندها نیست. بلکه کارهای عظیمی در جهت توسعه منافع ملی در آنجا صورت می‌گیرد.

وی ادامه داد: اگر امروز قرار شود به افرادی چون بنده که در وزارت اطلاعات خدمتگزار کردم، تاخته شود و بی‌ارزش قلمداد شود فردای آن روز دیگر هیچ کس حاضر نیست برای دفاع از کشور حتی جان دهد. این وضعیت را حتما باید تغییر دهیم.

این کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در خصوص طرح هدفمندی یارانه‌ها و انحلال سازمان مدیریت نیز گفت: طرح هدفمندی یارانه‌ها و پرداخت یارانه درست و صحیح است اما خوب عمل نکردیم؛ معتقدم طرح هدفمندی یارانه‌ها به یک طیفی از اجتماع باید پرداخت شود و حتی افزایش یابد.

پورمحمدی ادامه داد: در خصوص سهام عدالت نیز من مدافع سهام عدالت هستم اما در خصوص انحلال سازمان مدیریت مسئله و دغدغه این است که تفکر برنامه‌ریزی در کشور خشک و ذبح شد چرا که کشور را تنها با برنامه‌ می‌توان هدایت کرد و به جلو برد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها