امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۸:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 123102
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۶
تعداد بازدید: 14
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «یوسف الحساینه» یکی از رهبران ارشد جنبش جهاد اسلامی فلسطین در آستانه 2 نوامبر (فردا ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «یوسف الحساینه» یکی از رهبران ارشد جنبش جهاد اسلامی فلسطین در آستانه 2 نوامبر (فردا یکشنبه) گفت که آنچه در شهرک‌سازی، یهودی سازی و تخریب منازل در قدس اشغالی روی می‌دهد (جزئیات بیشتر) نتیجه وعده‌های «آرتور جیمز بالفور» وزیر خارجه اسبق انگلیس است.

بیانیه بالفور سرآغاز اشغال فلسطین به شمار می‌رود. این بیانیه، نامه‌ای تاریخی بود که «آرتور جیمز بالفور»، وزیر خارجه وقت انگلیس در تاریخ 2 نوامبر 1917 میلادی، خطاب به «والتر روچیلد» سیاست‌مدار یهودی‌تبار و عضو مجلس عوام انگلیس نوشت و در آن از «موضع مثبت» دولت انگلیس برای «ایجاد خانه ملی برای یهودیان در فلسطین» خبر داده‌شد.

بنا به گزارش «فلسطین الیوم»، الحسانیه افزود: چندین دهه از وعده‌هایی جنایت بار وی می‌گذرد، وعده‌هایی که برای منافع غربی و اسرائیلی داده شد اما این حقی باطل است و آنچه امروز در قدس می‌گذرد نتیجه همان وعده است. وی افزود: این رژیمی که در قلب امت اسلامی و عربی کاشته شده است برای تسلط غرب بر منطقه و غارت ثروت‌های آن در راستای طرح‌های استعمار به وجود آمده است.

الحساینه در ادامه اعلام کرد که ملت فلسطین علیرغم گذشت چندین دهه از تروریسم منظم همچنان در مقابل آن ایستاده است و به مقاومت خود ادامه می‌دهد. وی افزود: جامعه بین‌الملل با ما منصف نیست و غرب منافق است و سعی دارد این موضوع را از طریق تشکیلات خودگردان تحمیل کند که سازش بهترین راه است اما این درخواستی صهیونیستی است و دامی برای اعراب و فلسطینیان است.

الحساینه تاکید کرد که رژیم صهیونیستی هیچ حقی برای فلسطینیان قائل نیست وبه همین دلیل مذاکرات سازش بی فایده است.
انتهای پیام/ص

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار