امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۲۲:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 123108
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۶
تعداد بازدید: 16
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، جنبش جوانان 6 آوریل با صدور بیانیه‌ای از طرح دولت مصر برای ایجاد منطقه حائل در نوار غزه ...

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، جنبش جوانان 6 آوریل با صدور بیانیه‌ای از طرح دولت مصر برای ایجاد منطقه حائل در نوار غزه انتقاد کرد.

روزنامه مصری «المصری الیوم»، با انتشار این بیانیه گزارش داد جوانان 6 آوریل طرح ایجاد منطقه حائل در مناطق مرزی سینا با نوار غزه را مغایر با ماده 63 قانون اساسی جدید مصر دانست و آن را نقض آشکار حقوق بشر و قوانین بین المللی توصیف کرد.

«محمد نبیل» عضو دفتر سیاسی این جنبش اعلام کرد که ساکنان رفح و مناطق مرزی سینا تاوان ناتوانی نهادهای امنیتی در مقابله با گروه‌های تروریستی را در طول چند سال گذشته پرداخت کرده و اکنون خانه و کاشانه خود را نیز به صورت توهین آمیزی از دست می‌دهند.

وی افزود: دشمنی با مردم سینا و به انزوا کشیدن آنها به احساسات این شهروندان مصری آسیب وارد کرده و دولت را دشمن آنها جلوه می‌دهد، بر همین اساس دولت باید به خاطر آثار سوء این اقدام هرچه سریعتر از اجرای آن عقب نشینی کند.

پیشتر «ابراهیم محلب» نخست وزیر مصر گفته بود که با افرادی که خانه‌های خود را داوطلبانه ترک نمی‌کنند و در برابر تخلیه خانه‌هایشان مقاومت نشان می‌دهند برخورد خواهد شد.

بر همین اساس شبکه خبری «الجزیره»، گزارش داد که ارتش مصر تعدادی از خانه‌های مردم در رفح را بعد از تخلیه آن منفجر و نابود کرده است.

برخی حقوقدان‌های مصری این اقدام دولت را «کوچ اجباری ساکنان سینا» توصیف کرده و آن را مغایر با قانون اساسی مصر دانسته و اعلام کرده‌اند که این اقدامات بیشتر به «کوچ اجباری و خودسرانه شهروندان» شبیه است.

قرار است دست کم 800 خانه اهالی ساکن مناطق مرزی مصر با نوار غزه از خانه‌های خود اخراج شوند تا دولت طرح ایجاد منطقه حائل را عملی کند.
انتهای پیام/ص

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها