امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۶:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 123120
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۶
تعداد بازدید: 16
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، برخی رأی‌گیری‌های اولیه نشان می‌دهد که دموکرات‌ها در برخی ایالات کلیدی از جمهوری‌خواهان

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، برخی رأی‌گیری‌های اولیه نشان می‌دهد که دموکرات‌ها در برخی ایالات کلیدی از جمهوری‌خواهان پیشی گرفته‌اند.

به گزارش مجله آمریکایی «تایم»، طبق داده‌های «پروژه انتخابات آمریکا»، برای بیش از 13 میلیون آمریکایی، روز انتخابات از پیش آمده و رفته است و این به این مفهوم است که کنترل سنا تا حدودی معلوم شده است زیرا بیش از سه میلیون نفر از رأی‌دهندگان آمریکایی از ایالات خاکستری هستند که آراء آنها هنوز مشخص نیست.

با اینحال هر دو حزب جمهوری خواه و دموکرات آمریکا مدعی است که در کمپین‌های انتخاباتی پیشروی خوبی دارند و شانس موفقیت در انتخابات میاندوره‌ای کنگره آمریکا را دارند.

طبق رأی‌گیری‌های زودهنگام، «کارولینای شمالی» ظاهراً برای دموکرات‌ها امیدبخش است. تاکنون در ایالت کارولینای شمالی که حامیان حقوق انتخابات در این ایالت نگران هستند که دوره کوتاه شده انتخابات زودهنگام تا روز اصلی انتخابات میاندوره‌ای کنگره، نتیجه عکس و مضری بر انتخابات میاندوره‌ای بگذارد، تاکنون 800 هزار رأی در صندوق انداخته شده است و 47 درصد از این آراء توسط دموکرات‌های ثبت‌نام شده به صندوق انداخته شده است. در انتخابات زودهنگام کارولینای شمالی، 32 درصد از آراء مربوط به جمهوری‌خواهان ثبت‌نام شده بود.

طبق گفته «مایکل بیتزر» یکی از اساتید علوم سیاسی کارولینای شمالی، دستکم 130 هزار آراء بیشتر در مقایسه با همین دوران در سال 2010 به صندوق انداخته شده است.

بعد از چند روز نتایج ناامیدکننده نظرسنجی‌ها برای دموکرات‌ها، نتیجه این انتخابات زودهنگام در کارولینای شمالی، تا حدودی خبر خوشایندی برای نمایندگان دموکرات به حساب می‌آید اما روز انتخابات نشان می‌دهد که آیا موجی از آراء زودهنگام دموکرات‌های ثبت‌نام کرده از مشارکت جمهوری‌خواهانی که احتمالاً در انتخابات شرکت می‌کنند، پیشی خواهد گرفت یا خیر.

برای جمهوری‌خواهان، بهترین سند از ایالت کلرادو می‌آید که برای اولین بار رأی‌گیری به صورت الکترونیکی در آنجا انجام می‌گیرد. از بین یک میلیون و 149 هزار و 745 رأی که تا روز جمعه صورت گرفته است، 41.3 درصد مربوط به جمهوری‌خواهان ثبت‌نام کرده است. حدود 32.2 درصد از آراء مربوط به دموکرات‌های این ایالت است.

گزارش اخیر رادیو عمومی کلرادو با اینحال گزارش می‌دهد که هر دو حزب در تلاش هستند که در روزهای نهایی تا انتخابات میاندوره‌ای، بتوانند نتیجه را به نفع خود صورت دهند.

نکته قابل توجه این است که در آستانه انتخابات میاندوره‌ای کنگره، نتایج بیان شده از دو ایالتی برآمده است که دو رویکرد بسیار متفاوت برای تغییر فرایند انتخاباتی دارند. در ایالت کلرادو، به جای آنکه منتظر روز انتخابات بمانند، برگه‌های رأی برای رأی‌دهندگان فرستاده می‌شود اما کارولینای شمالی قانونی را به تصویب درآورده است که تغییرات بسیار محدودکننده‌ای را در قانون انتخابات اعمال می‌کند.

بر اساس این گزارش، اخیراً نظرسنجی توسط رویترز صورت گرفته است که در ایالت «آیووا» بیشتر جمهوری‌خواهان و دموکرات‌ها، برگه‌های رأی غایب را بازگردانده‌اند و از میان 391 هزار و 772 رأیی که بازگشته است، 39 درصد از طرف جمهوری‌خواهان ثبت‌نام کرده در انتخابات، بوده است و 41 درصد از طرف دموکرات‌های ثبت‌نام کرده برای این انتخابات می‌باشد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها